Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Niezwykła skuteczność Kamila Glika.
Niezwykła skuteczność Kamila Glika. AFP/EAST NEWS
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Sunderland – Bournemouth (0:1).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowała na Old Trafford z Manchesterem United 1:1. Arbiter, po rzekomym faulu Fabiańskiego na Rashfordzie, podyktował rzut karny dla „Czerwonych Diabłów”. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Wayne Rooney.

Kamil Grosicki (Hull City) – Bezbramkowym remisem zakończył się mecz Southampton – Hull City. Kamil Grosicki rozegrał 83 minuty w barwach gości. „Grosik” w pierwszej połowie był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town, z Bartoszem Białkowskim w bramce, przegrało z Sheffield Wednesday 0:1.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham – Huddersfield (2:0). Gospodarze od 23. minuty grali w osłabieniu, a mimo to okazali się lepsi od wyżej notowanego rywala.

Krystian Bielik (Birmingham) – Krystian Bielik cały mecz spędził na ławce Birmingham.

Paweł Wszołek (QPR) – 90 minut Pawła Wszołka w meczu QPR – Nottingham Forest. Gospodarze wygrali 2:0.

LIGA ANGIELSKA w GOL24

Więcej o LIDZE ANGIELSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – 90 minut Dawida Pietrzkiewicza w bramce Gabali w meczu z SumQayitem. Drużyna Polaka przegrała 1:2.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Anderlecht bezbramkowo zremisował na wyjeździe z KAA Gent. Łukasz Teodorczyk zszedł z boiska w 72. minucie. „Fiołki” wciąż są liderem belgijskiej ekstraklasy.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon przegrał wyjazdowe spotkanie z AEK-iem 0:1. Arkadiusz Piech rozegrał pełne 90 minut. Napastnik w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris wygrał na wyjeździe z Doxą 1:0. Tomasz Wełna rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas wygrało na wyjeździe z Neą Salamis 1:0. 22-letni bramkarz rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Brondby IF zremisowało przed własną publicznością z Sonderjyske 1:1. Kamil Wilczek cały mecz spędził na ławce Brondby, które zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – Gol Kamila Glika w meczu AS Monaco – Tuluza (3:1). Dla Polaka było to szóste ligowe trafienie w obecnym sezonie. Monaco wciąż jest liderem francuskiej ekstraklasy z przewagą 3 punktów nad Paris Saint Germain.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Dijon. Igor Lewczuk rozegrał całe spotkanie w zespole gości. Polak w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką.

LIGA FRANCUSKA w GOL24

Więcej o LIDZE FRANCUSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo zremisowało na wyjeździe z Osasuną Pampeluna 2:2. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gości.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Remisem 1:1 zakończył się mecz pomiędzy Cordobą i Mirandes. Paweł Kieszek rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

LIGA HISZPAŃSKA w GOL24

Więcej o LIDZE HISZPAŃSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

TOP 15 piłkarzy, którym w lipcu kończą się kontrakty

Holandia:

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Graafschap zremisowało u siebie z Achilles 29 3:3. Piotr Parzyszek rozegrał pełne 90 minut.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Fortuna Sittard) – Fortuna przegrała wyjazdowe spotkanie z Waalwijk 0:3. Adrian Purzycki cały mecz przesiedział na ławce gości.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht przegrało na wyjeździe z Volendam 1:3. Mikołaj Smyłek całe spotkanie spędził na ławce MVV.

Islandia:

1. Liga:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Olafsvik przegrało na wyjeździe z Valur 0:2 w meczu 1. kolejki islandzkiej ekstraklasy. Tomasz Łuba rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Robert Menzel (Akranes) – 90 minut Roberta Menzela w meczu Akranes – Hafnarfjordur (2:4).

Patryk Stefański (Akranes) – Patryk Stefański zadebiutował w barwach Akranes w islandzkiej ekstraklasie. 27-latek zszedł z boiska w 67. minucie meczu.

Jordania:

Pierwsza liga:

Łukasz Gikiewicz (Al-Faisaly) – Gol Łukasza Gikiewicza w meczu Al-Baqa’a Club – Al-Faisaly (0:2). „Giki” wpisał się na listę strzelców w 60. minucie spotkania.

Litwa:

A Lyga:

Karol Salik (Lietava Jonava) – Lietava przegrała u siebie z Suduvą 1:4. Karol Salik rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Dwa gole Roberta Lewandowskiego w meczu Wolfsburg – Bayern Monachium. Goście wygrali 6:0 i oficjalnie zapewnili sobie Mistrzostwo Niemiec. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Jakub Błaszczykowski przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na własnym obiekcie z Kolonią. Łukasz Piszczek wszedł na plac gry w 74. minucie meczu.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało u siebie z Eintrachtem Frankfurt 1:0. Eugen Polanski cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg przegrał na wyjeździe z Darmstadt 0:3. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Norymbergą 3:2. Marcin Kamiński rozegrał całe spotkanie w zespole lidera 2. Bundesligi.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover wygrał u siebie z Fortuną Dusseldorf 1:0. Artur Sobiech wszedł na plac gry w 88. minucie spotkania.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli wygrało na własnym obiekcie z Heidenheim 3:0. Waldemar Sobota rozegrał pełne 90 minut w zespole z Hamburga.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Gol Kacpra Przybyłki w meczu Karlsruher – Kaiserslautern (1:3). Polski napastnik przebywał na boisku przez 64 minuty.

Oskar Zawada (Karlsruher) – Oskar Zawada rozegrał w barwach Karlsruher 62 minuty. Drużyna Polaka zajmuje ostatnie miejsce w lidze i w przyszłym sezonie będzie występować w 3. lidze.

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe z Unionem Berlin 1:2. Jakub Kosecki przebywał na placu gry przez 57 minut.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Pełne 90 minut w zespole Sandhausen rozegrał Daniel Łukasik.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – TSV przegrało u siebie z Eintrachtem Brunszwik 0:1. Sebastian Boenisch rozegrał całe spotkanie w barwach monachijskiego klubu.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Więcej o LIDZE NIEMIECKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Norwegia:

Tippeligaen:

Radosław Janukiewicz (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało na wyjeździe z Kristiansund 0:2. Radosław Janukiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce gości.

Piotr Leciejewski (Brann) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Brann – Viking. Piotr Leciejewski rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Portugalia:

Segunda Liga:

Łukasz Skowron (Olhanense) – Olhanense, z Łukaszem Skowronem w bramce, wygrało u siebie z Freamunde 2:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar przegrał na wyjeździe z Rostowem 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – „Serca” zremisowały na własnym obiekcie z Partick 2:2. Krystian Nowak rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep – Manisaspor (1:0). Po 30 kolejkach Gaziantep zajmuje 16. miejsce w tabeli.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros pokonał u siebie Mezokovesd 3:1. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut. Polak pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką. Ferencvaros zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Włochy:

Serie A:

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli wygrało na wyjeździe z Interem Mediolan 1:0. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 81. minucie, zmieniając Driesa Mertensa.

Piotr Zieliński (Napoli) – Pełne 90 minut w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma przegrała derbowy pojedynek z Lazio 1:3. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Empoli, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrało u siebie z Sassuolo 1:3.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo niespodziewanie wygrało z Fiorentiną 2:0. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało na własnym stadionie z Pescarą 1:0. Bartosz Salamon rozegrał całe spotkanie w defensywie gospodarzy. Cagliari zajmuje 12. miejsce w ligowej tabeli.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała na wyjeździe z Torino 1:1. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Karol Linetty (Sampdoria) – Karol Linetty zanotował asystę przy trafieniu Patrika Schicka. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie w zespole Sampdorii.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – Novara przegrała na własnym obiekcie z Brescią 2:3. Tomasz Kupisz cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Błażej Augustyn (Ascoli) – Żółtą kartkę obejrzał Błażej Augustyn w meczu Latina – Ascoli (0:0).

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Ternaną. Igor Łasicki cały mecz spędził na ławce Carpi, które po 39 kolejkach zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli.

LIGA WŁOSKA w GOL24

Więcej o LIDZE WŁOSKIEJ - newsy, wyniki, terminarz, tabela

Zjednoczone Emiraty Arabskie:

League:

Adrian Mierzejewski (Al Sharjah) – Al Sharjah zremisowało na wyjeździe z Al-Ahli Dubaj 2:2. Adrian Mierzejewski rozegrał pełne 90 minut, ponadto w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.