18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Jak ubierają się znani łodzianie?

Joanna Barczykowska
Jolanta Chałmińska
Jolanta Chałmińska Grzegorz Gałasiński
Udostępnij:
Zatrudniają sztaby stylistów i doradców. Bywają na bankietach, występują w telewizji i na scenie. Okazuje się jednak, że nawet długoletnim bywalcom bankietów i znanym politykom zdarzają się modowe wpadki. Znane stylistki i ikony mody swoim czujnym okiem oceniły gust polityków i gwiazd z województwa łódzkiego. Czy nasi celebryci i notable przestrzegają etosu modowego? Specjalnie dla "Dziennika Łódzkiego" stroje znanych i lubianych zrecenzowały - Irmina Kubiak, szefowa Fashion Week Poland w Łodzi i Joanna Horodyńska, projektantka i stylistka Polsat Cafe.

Hanna Zdanowska

Hanna Zdanowska była wcześniej radną i posłanką. Te zajęcia przyzwyczaiły ją do życia na świeczniku. Wtedy była jedną z wielu. Dziś jest jedyna. Hanna Zdanowska steruje Łodzią od 10 miesięcy. Co przez ten czas udało jej się zrobić? Tę ocenę zostawmy specom od polityki. Dziś skupimy się na guście i stylu pani prezydent. Jedno jest pewne. Pani Hanna wprowadziła na stanowisko prezydenta Łodzi nowe standardy. Do tej pory królowały nań wyłącznie garnitury. Hanna Zdanowska, z zawodu inżynier środowiska, nie kopiuje jednak stylu poprzedników i nie wstydzi się swojej kobiecości. Rzadko można spotkać ją w klasycznych spodniach, a zdecydowanie częściej opinają ją sukienki. Była już mała czarna, były szare komplety i granatowe garsonki. Któż nie pamięta jednak czerwonego żakietu, w którym Pani prezydent wygrała wybory. Czerwony żakiet wisiał na billboardach, grał pierwsze skrzypce w programach telewizyjnych i na sesjach zdjęciowych. Ba, dodawał pani prezydent odwagi podczas wystąpień publicznych, a na wieczorze wyborczym przyniósł szczęście, zapewniając jej fotel prezydencki. Czy był trafiony? Ocenia Joanna Horodyńska.

- Czerwień z czernią to wbrew pozorom jedno z najtrudniejszych zestawień kolorystycznych. Przypomina czasy lat 80. i absolutnie nie może być w ten sposób obecnie wykorzystywane. Tutaj, niestety, wspominamy i to z żalem. Czarny top z czerwonym żakietem, formą ciekawy i zestawiony z ołówkową spódnicą - nawet, nawet. No, ale na koniec włosy… grzebienie są, można kupić, jaki się chce i służą do czesania - zaleca Joanna Horodyńska.

Dominika Gawęda

Młoda dziewczyna o mocnym uwodzicielskim głosie. Nie miała prostej drogi do sławy. Próbowała swoich sił w "Idolu", wystąpiła w "Drodze do gwiazd". W końcu udało jej się w "Szansie na sukces". Od tego czasu zaczęła się jej kariera w Blue Cafe. Nie było jej łatwo. Ciągle porównywano ją z poprzedniczką, dlatego Dominika chciała się wyróżnić. Jej sceniczne stroje często określane były mianem "towarzyskiego żartu" . Trudno zliczyć, ile razy znalazła się w gronie najgorzej ubranych gwiazd. Czy teraz znalazła swój styl? Sprawdza Irmina Kubiak.

- Na pierwszy rzut oka widzimy młodą i atrakcyjną dziewczynę, która cały czas szuka swojego stylu. Czasem próba jest udana, a czasem lekko chybiona. Ale takie poszukiwania są domeną młodego wieku. Teraz Dominika przechodzi na styl ogólnie zwany "sportową elegancją" i to jest dobry ruch. Z każdego sezonu wybiera dla siebie już tylko niektóre elementy, czyli jest na dobrej drodze, aby w przyszłości bawić się modą. Co możemy o niej powiedzieć, to, że z pewnością jest nietuzinkowa. Dla mnie najważniejszą rzeczą jest to, aby zbyt mocne stylizacje nie zaćmiły jej wyjątkowego głosu - bo to jest akurat dar, którego nie da się oszukać. Brawo za te ostatnie stylizacje idące w stronę klasyki z odrobiną seksu, w postaci długich, czarnych i wąskich spodni podkreślających długość nóg, i przełamaniu tej czerni mocnym kolorem żakietu, aby nie wiało nudą - mówi Kubiak.

Cezary Grabarczyk

Jeden z najbardziej wpływowych polityków Platformy Obywatelskiej. Minister Infrastruktury i Transportu, który ostatnio zamiast się chwalić, częściej musiał się tłumaczyć. Grabarczyk nie traci jednak humoru. W Łodzi nie ma sobie równych. W corocznym rankingu najbardziej wpływowych mieszkańców naszego regionu, przeprowadzanym przez dziennikarzy "Dziennika Łódzkiego", Cezary Grabarczyk zdeklasował rywali, obejmując bezdyskusyjne prowadzenie. A jak pan Cezary radzi sobie na salonach? Joanna Horodyńska ocenia jego gust całkiem wysoko.

- Garnitur idealnie skrojony, but wypastowany. Problem widoczny jednak gołym okiem. Kolory nie sprzyjają naszemu bohaterowi. Nabłyszczany garnitur ociera się o tandetę, a kolor na krawacie jest zbyt smutny, przy szpakowatej oprawie. Może inne tło koszuli wprowadziłoby promyk światła - np. niebieska koszula w odpowiednim odcieniu. Biel potrzebuje tutaj ekspresji w granicach zdrowego rozsądku! Wzór na krawacie? Grafitowy garnitur? Panie Cezary proszę "zaszaleć"... To nie boli i nadal będzie klasycznie - radzi Joanna Horodyńska.
Tatiana Okupnik

Piosenkarka, prezenterka. Tatiana Okupnik urodziła się w Łodzi i tu stawiała pierwsze kroki na scenie. Na jednym występie wypatrzył ją Paweł Rurak-Sokal, z którym niedługo później założyła zespół. Piosenki Blue Cafe przez wiele lat nie schodziły z list przebojów. To zachęciło wokalistkę do rozpoczęcia solowej kariery. Zaśpiewała support przed koncertem The Rolling Stones w Warszawie i nagrała piosenkę z Wyclef Jeanem. Potem słuch o niej zaginął. W maju Tatiana Okupnik wróciła do show-biznesu z drugą płytą. Odmieniona, dojrzalsza i pewna siebie. Nie zmieniła tylko jednego. Nadal kocha czerń. Czy to dla niej dobrze? Ocenia Irmina Kubiak.

- Aby kobieta była seksowna, nie musi pokazywać tego w zbyt opiętych spodniach. Do niedawna było to widoczne i sugerowało nam, że ich właścicielka kiedyś była szczuplejsza i nie bardzo radzi sobie z faktem, że to już przeszłość. Jak widać, to "nieradzenie" wyszło jej na dobre, bo dzisiaj widzimy szczupłą damę z dodatkiem szaleństwa w postaci okularów. Ktoś może powiedzieć, że niepasujących do tej cekinowej sukni, ale ja twierdzę, że właśnie one podkreślają styl. Duży plus za konsekwentną (i dobrą) fryzurę, która staje się (lub nawet stała się) znakiem rozpoznawczym wokalistki - mówi Kubiak.

Dariusz Joński

Kiedy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Łodzi stawał na ślubnym kobiercu, dziennikarze pisali, że "przystojny radny Joński" nie jest już do wzięcia. Pan radny, mimo że zajęty od wielu lat, nigdy nie zapomina o czarującym uśmiechu i elegancji. Kiedy pokazuje się publicznie - zawsze w garniturze. Kiedy kończy pracę - preferuje elegancki luz. Nie oznacza to jednak pożegnania z białą koszulą. Dariusz Joński dobrze wie, że wygląd to podstawa, dlatego na spotkania z wyborcami zawsze przywdziewa ciemny garnitur. A spotkań jest coraz więcej, bo kandyduje do Sejmu. Kampania wyborcza nabiera tempa, a radny coraz częściej organizuje konferencje prasowe. Jak się na nich prezentuje? Zapytaliśmy o opinię Joannę Horodyńską.

- Mężczyzna w garniturze, choć okutany i pozapinany, powinien lekko stąpać po ziemi. Tu, niestety, ciąży parę rzeczy i nici z lekkości. Ciężki krawat, za szeroki przy tej postawie, podobnie z kołnierzykiem koszuli. Ma się wrażenie, jakby ktoś przyczepił tam ciężarki, a przytrzymujący udawał, jakby ich nie było - mówi Horodyńska.

Michał Koterski

Michał "Misiek" Koterski to człowiek bumerang. Niesforny syn znanego ojca. Aktor amator, prezenter telewizyjny, showman, satyryk, a nawet felietonista. Ostatnio znany jest głównie z tego, że jest znany, ale z taką osobowością Michał może nas szybko zaskoczyć. Filmografia Michała jest imponująca, gdyby nie to, że większość kreacji aktorskich to role epizodyczne. Z rozrzewnieniem wspominamy jednak Sylwusia z "Dnia Świra". Jak ten "świr" radzi sobie z modą?Sprawdziła to Irmina Kubiak.

- Wieczny chłopiec, któremu na niczym nie zależy, a opinię tzw. publiczną ma w piętach albo jeszcze niżej - to pierwsza myśl, która się nasuwa. Ale to złudzenie. Gdy się przyjrzymy uważnie, widać jak dopasowany jest każdy szczegół i widać, że opinia innych nie jest obojętna panu Michałowi. Brawo za zabawę w kolor i umiejętne wybieranie z trendów tego co niebanalne. Faktem jest, że lepiej wygląda niż mówi - twierdzi Kubiak.
Sylwia Ługowska

Od kilku miesięcy najgorętsze nazwisko w polityce. Młoda działaczka PiS sławę zyskała przez specjalne względy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, kiedy to na kongresie partii w Warszawie usiadła obok niego w pierwszym rzędzie. Obecność kamer zapewniło jej zainteresowanie mediów przez kilka tygodni: wywiady, występy w telewizji i zaproszenia do programów śniadaniowych. Z marszu obwołano ją Angeliną Jolie Prawa i Sprawiedliwości. Ługowska chciała jednak zainteresowanie mediów szybko ostudzić udowadniając, że jest nie tylko ładna, ale i kompetentna. Udało jej się, ponieważ znalazła się na liście kandydatów PiS do Sejmu. Jedno jest pewne - potencjał medialny pani Sylwia ma spory. Na razie stara się bywać i pokazywać. A jak jej to wychodzi? Oceni Joanna Horodyńska.

- Wszystko w jej stylizacji jest z innej wersji bajki, o tym samym kopciuszku. Marynarka w tenis w połączeniu z koszulą ma jeszcze szansę na wygraną, choć sam granat byłby lepszy przy tej delikatnej urodzie. Spódnica w szkolnym granacie nie pasuje do ascetycznej góry. Jest za plastikowa i zabiera charakter. Żałuję - śliczna dziewczyna i tak się zagubiła. Mam jednak nadzieję, że znajdzie wyjście, choćby awaryjne - mówi stylistka.

Piotr Misztal

Piotr Misztal, łódzki przedsiębiorca i były poseł Samoobrony, uznawany jest za jedną z najlepszych partii w Łodzi. Na jego koncie jest 140 mln zł, w garażu ma cztery samochody, a po nowym domu o powierzchni 1.800 metrów kwadratowych można jeździć nawet na rowerze. Łodzianin ma dziś wielką mieszalnię cementu, produkuje kleje, buduje apartamentowce. W tym roku kupił także kopalnię na Dolnym Śląsku o powierzchni 16 hektarów. Misztal jest człowiekiem przedsiębiorczym i wie, jak zadbać o siebie. Znany jest z zamiłowania do piękna. Chętnie inwestuje w piękne przedmioty, drogą biżuterię i markowe ubrania. Czy dobry gust idzie w parze z liczbą zer na koncie? Sprawdza Irmina Kubiak.

- Z wyglądu od razu widać - człowiek interesu i nie ma czasu na śledzenie nowinek modowych, a przynajmniej tych związanych z ubiorem. Na zdjęciu widać jednak klasyczny zestaw, do którego nie można się przyczepić. Nie ma ekstrawagancji, ale nie ma też skuchy. Spokój i zrównoważenie w ubiorze, a resztę charakteru odczytujmy przez posiadane auto - mówi Kubiak.

Jolanta Chełmińska

W pracy twarda i profesjonalna. W życiu potrafi liczyć - zwłaszcza na siebie. Jolanta Chełmińska została wojewodą łódzkim w 2007 roku. Od tego czasu z nienaganną gracją przecina kolejne wstęgi. Wielokrotnie nagradzano ją za sukcesy w bankowości i zasługi dla Łodzi. Nieraz udowodniła, że potrafi być damą. W 2009 roku została wybrana "Łodzianinem Roku", jako pierwsza kobieta w historii konkursu. Rok wcześniej mianowano ją damą Międzynarodowego Zakonu Rycerskiego Św. Jerzego. Obiecała, że będzie przestrzegała etosu rycerskiego. A jak idzie jej z przestrzeganiem etosu modowego? Czy potrzebna jest interwencja strażnika dobrego gustu? Sprawdza Joanna Horodyńska.

- Szary kolor podkreśla klasykę całej stylizacji i idealnie komponuje się z włosami. Szarość to barwa bezpieczna, ale nie nudna. Oczywiście, istnieją różne odcienie tego koloru - tu idealnie dobrany, świeży z delikatnością pionowych pasków, kresek. Wzór wydłuża sylwetkę. Zgrzyty pojawiają się, niestety, w detalach - guziki na sukience są niczym zminiaturyzowane. Ufo razy cztery, za duże przy tak sporym biuście i za plastikowe, gdy chce się być perfekcyjnie elegancką. Perły skracają nieco szyję, ale i tak przegrywają z guzikami. Szkoda, że guzikowy detal psuje całość… - żałuje Horodyńska.

Michał Wiśniewski

Wokalista, autor tekstów i przede wszystkim showman. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone włosy i zachrypnięty głos. Zdecydowanie częściej niż jego muzykę media komentują jednak jego kolejne śluby i rozwody oraz stylizacje sceniczne. Czym Michał Wiśniewski nas jeszcze zaskakuje? Ocenia Irmina Kubiak.

- Absolutny symbol świetnego przykładu showmana. Bez urody, bez głosu, a nawet nie jestem pewna czy z dobrym słuchem muzycznym. Za to, gdy wychodzi na scenę, to ona należy do niego w każdym centymetrze. Stuprocentową zasługą tego jest oczywiście wygląd. Od pierwszego spojrzenia przykuwa wzrok i zostaje w pamięci na długo. Z tym wyglądem nie ma znaczenia czy chodzi o wykłady z fizyki kwantowej czy o wróżenie z kart - i tak każdy zapamięta włosy. Generalnie duży plus za marketing i PR - mówi stylistka.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie