Jak widzą przyszłość Pracownie Orange? Pod hasłem „Zajrzyj...

  Jak widzą przyszłość Pracownie Orange? Pod hasłem „Zajrzyj do przyszłości” rozpoczął się Tydzień Pracowni Orange.

  Anna Nagel

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jak widzą przyszłość Pracownie Orange? Pod hasłem „Zajrzyj do przyszłości” rozpoczął się Tydzień Pracowni Orange.

  ©mat. prasowe

  Wykorzystanie internetu na wsiach jest aż o 20% mniejsze niż w dużych miastach (CBOS, Korzystanie z internetu, 49/2017). Dostęp do oferty edukacyjnej nastawionej na podnoszenie cyfrowych kompetencji jest na wsiach o utrudniony. Multimedialne świetlice powoływane i wspierane przez Fundację Orange lokalnie niwelują te różnice.
  Jak widzą przyszłość Pracownie Orange? Pod hasłem „Zajrzyj do przyszłości” rozpoczął się Tydzień Pracowni Orange.

  ©mat. prasowe

  Odbywa się to poprzez szereg działań dla lokalnych społeczności: warsztatów, zajęć, kursów, które pomagają rozwijać kompetencje przyszłości. Każdy z nich jest darmowy i dostępny dla wszystkich chętnych. Jedną z okazji do odwiedzenia pracowni jest trwający obecnie Tydzień Pracowni Orange.

  W pracowniach można skorzystać np. z zajęć ze świadomego i bezpiecznego poruszania się w internecie czy warsztatów z podstaw projektowania graficznego i tworzenia własnych kartek świątecznych. Lokalne społeczności rywalizują też o atrakcyjne nagrody zaproponowane przez Fundację Orange: wizytę Anny Guzik, ambasadorki programu czy edukacyjne roboty i zajęcia z programowania.

  – Wierzymy w siłę lokalnych społeczności. Już wiele razy widziałam, że liderzy i goście Pracowni Orange przy wsparciu Fundacji Orange pokazują wspaniałą energię, prowadząc ważne i potrzebne działania. Pracownie to nie tylko nowe technologie, ale przede wszystkim ludzie i miejsca, które łączą pokolenia – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange.

  Pracownie Orange to multimedialne świetlice dla lokalnych społeczności zakładane przez Fundację Orange na wsiach i w mniejszych miastach. Każda z nich została wyposażona w sprzęt multimedialny: komputery z darmowym dostępem do internetu, konsolę do gier, telewizory LCD. Od początku trwania programu powstało już 100 takich świetlic. W Pracowniach organizowane są liczne szkolenia, warsztaty, zajęcia – zawsze bezpłatne i dostępne dla wszystkich chętnych.

  Więcej informacji o pracowniach oraz ich pełna lista znajdują się na stronie https://pracownieorange.pl/

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo