MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak wygląda teraz grób Krzysztofa Krawczyka? Grób Krzysztofa Krawczyka 1 listopada 2021. Grób Krzysztofa Krawczyka we Wszystkich Świętych

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka we Wszystkich Świętych?
Jak wygląda grób Krzysztofa Krawczyka we Wszystkich Świętych? Anna Gronczewska
Przez cały weekend grób Krzysztofa Krawczyka odwiedzali jego fani. Przed grobem paliły się znicze, położono wiązanki. Znów pojawiły się rysunki z wizerunkiem piosenkarza.

Grób Krzysztofa Krawczyka we Wszystkich Świętych

Przy grobie Krzysztofa Krawczyka, który znajduje się na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach, jak zawsze stoją jego fani. Zwłaszcza teraz, w okresie Wszystkich Świętych. Ktoś położył piękną wiązankę w koszu z napisem: Pamiętamy. Zwracał też uwagę żółto – niebieski wieniec w kształcie serca. Widniał na nim napis: To co dał nam świat, niespodzianie zabrał los...

Grób Krzysztofa Krawczyka odwiedzali jego sąsiedzi, mieszkańcy Łodzi, Zgierza czy Aleksandrowa. Niektórzy pokonali 300 kilometrów, by zapalić znicz na grobie swojego idola.

Przyjechaliśmy z mężem z Gdańska – mówi pani Jadwiga. - Mamy groby w Łodzi więc przy okazji zajechaliśmy do Grotnik. Krawczyk był moim ulubionym piosenkarzem. Jego piosenek mogę słuchać godzinami. Marzyłam, by odwiedzić jego grób. Nadarzyła się okazja i jestem na cmentarzu w Grotnikach.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach. Żona, bliscy i fa...

Przypomnijmy, że Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia tego roku. We wrześniu skończyłby 75 lat. Od lat mieszkał w Jedliczu koło Grotnik razem ze swoją żoną Ewą. W październiku bp Antoni Długosz i przyjaciel Krzysztofa Krawczyka poświęcił jego nagrobek. Przypomniał, że piosenkarzowi bliski był grób jego ojca Januarego na cmentarzu na Dołach w Łodzi. Obok spoczęła jego mama Lucyna.

Ale Krzysztof zawsze powtarzał, że po latach znalazł w Grotnikach swoje miejsce na ziemi – mówił biskup Długosz. - Chciał, by złożyć jego doczesne szczątki w tej jego grotnikowskiej ziemi. Tak więc Krzysztof znał widok jaki teraz ogląda z niebiańskiej wysokości. Wybór nagrobka pozostawił żonie Ewie. Choć już za życia dał pewne wskazówki. Powiedział kiedyś do Ewy: Żebyś nigdy nie stawiała mi czarnego nagrobka, żeby nie był pompatyczny. Sam zachwycał się kształtem pomnika, który znalazł dla swego ojca.

GRAJĄCY GRÓB KRAWCZYKA

Nagrobek zaprojektował ks. Krzysztof Niespodziański, dziś proboszcz w Rychnowie w archidiecezji warmińskiej. Grób będzie otoczony z trzech stron płotkiem...A także oświetlony, jak scena, przez źródło fotowoltaicznym. Ma też grać muzyka. Odwiedzający grób piosenkarza usłyszą jego piosenki, a także jego ulubiony psalm „Pan jest Pasterzem moim”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki