Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jakie inwestycje można sfinansować leasingiem?

Dorota Domienik (opr.)
Krzysztof Kot, Manager Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży Europejskiego Funduszu Leasingowego
Krzysztof Kot, Manager Rynku Pojazdów w Departamencie Sprzedaży Europejskiego Funduszu Leasingowego Archiwum
Zakup samochodu to nie jedyna inwestycja, jaką można sfinansować za pośrednictwem leasingu. Odpowiedni sprzęt mogą otrzymać w ramach takiej oferty firmy z branży rolniczej, medycznej czy budownictwa - mówi Krzysztof Kot, ekspert EFL.

Leasingiem można sfinansować tzw. środki trwałe do których należą:

  • samochody osobowe - leasing umożliwia sfinansowanie zarówno nowych jak i używanych samochodów osobowych oraz dostawczych do 3,5 t. Wiele firm oferuje także dodatkowe usługi wspomagające prowadzenie biznesu. W ofercie Europejskiego Funduszu Leasingowego dostępne są: ubezpieczenia, karta paliwowa, zarządzanie flotą pojazdów,
  • motocykle - dla firm wykorzystujących motocykle w swojej działalności istnieje możliwość uzyskania finansowania na nowe jednoślady.
  • samochody ciężarowe - na rynku dostępny jest także leasing nowych i używanych samochodów dostawczych. Dla wielu firm nowoczesny, a przez co tańszy w eksploatacji tabor może stanowić istotną przewagę konkurencyjną,
  • sprzęt i oprogramowanie - oferta leasingu dla firm bazujących na innowacyjnych rozwiązaniach jest szczególnie atrakcyjna. Za pośrednictwem leasingu IT przedsiębiorcy mogą uzyskać finansowanie na: oprogramowanie, komputery, notebooki, serwery, drukarki, kopiarki, urządzenia wielofunkcyjne, skanery, projektory, urządzenia telewizyjne i radiotechniczne, aparaty cyfrowe, kasy fiskalne, UPS-y, centrale telefoniczne, serwery telekomunikacyjne czy sprzęt sieciowy. Istotnym faktem jest możliwość pozyskania środków unijnych potrzebnych w rozwoju działalności w e-usługach. Informacje na temat unijnych dotacji można znaleźć na stronie http://www.poig.gov.pl/
  • maszyny budowlane - do firm skupionych w sektorze budowlanym kierowana jest oferta na finansowanie maszyn budowlanych, np. koparek, spycharek, ładowarek, maszyn do robót ziemnych, drogowych i budowlanych (nowych i używanych).
  • maszyny i urządzenia - w tej grupie znajdą się sprzęty, których leasing pozwoli rozbudować i zmodernizować park maszyn i urządzeń (nowych i używanych). Możliwy jest zarówno leasing maszyn rolniczych, sprzętu poligraficznego, sprzętu medycznego czy wyposażenia gabinetów lekarskich.
  • nieruchomości - przedsiębiorstwa mogą sfinansować budynki handlowe, usługowe, biurowe, hale magazynowe, centra logistyczne, grunty, lokale spółdzielcze będące odrębną własnością czy własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego.
  • energetyka - przedsiębiorcy w ramach umowy leasingowej mogą otrzymać finansowanie na wdrażanie nowych rozwiązań z zakresu energooszczędnych technologii oraz odnawialnych źródeł energii (m.in. zakup i wymiana maszyn na bardziej energooszczędne, termomodernizacja nieruchomości, wytwarzanie energii na małą skalę).

- Należy pamiętać, że w Unii Europejskiej nie wolno finansować leasingiem następujących działalności: produkcji broni, produkcji oraz dystrybucji alkoholi, tytoniu, ubezpieczeń i wszelkiego rodzaju hazardu oraz spekulacji - zaznacza Krzysztof Kot.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki