Andrzej Skibiński
Jakub Moder strzelił pierwszego gola dla Brighton. Przyspieszył, że aż miło [WIDEO] fot. sylwia dabrowa / polska press
Jakub Moder strzelił pierwszego gol, odkąd został piłkarzem Brighton & Hove Albion. 22-letni Polak zdobył bramkę w Pucharze Ligi przeciwko Cardiff.

Trwa 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Na tym etapie jest już kilka klubów z Premier League. Wśród nich jest Brighton & Hove Albion, czyli 16. zespół poprzedniego sezonu, w którego kadrze są dwaj Polacy - Jakub Moder i Michał Karbownik. Obaj zagrali we wtorkowym spotkaniu przeciwko Cardiff City w pierwszym składzie.

Rywalizacja bardzo dobrze ułożyła się dla byłego piłkarza Lecha Poznań. W dziewiątej minucie Moder wykorzystał długie podanie od Enocka Mwepu, wyprzedził obrońców gospodarzy i stanął oko w oko z bramkarzem Cardiff. Z zimną krwią wykorzystał sytuację, strzelając po ziemi i tuż obok bramkarza.

Niewiele brakowało, a 12-krotny reprezentant Polski zakończyłby mecze z dwoma bramkami. Jeszcze w pierwszej połowie miał niemal identyczną okazję, ale tym razem strzelił tuż obok bramki.

Tak czy inaczej zespół z Polakami w składzie wygrał 2:0 i awansował do 1/16 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Moder i Karbownik rozegrali pełne spotkanie.

Gorzej wygląda sytuacja w Premier League. Choć były lechita po dwóch kolejkach ma przynajmniej rozegrane 28 minut, w trakcie których zaliczył jedną asystę. Z kolei były obrońca Legii Warszawa wciąż czeka na debiut, mimo że do klubu dołączył - tak jak Moder - na początku tego roku.