DW
Jan Bednarek strzelił Manchesterowi United
Jan Bednarek strzelił Manchesterowi United Andrzej Szkocki / Polska Press
Liga angielska. Jan Bednarek strzelił gola w meczu Southampton z Manchesterem United. Polak mógł zostać bohaterem "Świętych", ale po przerwie na boisku pojawił się Edinson Cavani, który przyćmił grę gości, w tym i naszego obrońcy. Pierwsza połowa nie wystarczyła gospodarzom i to Manchester United wywiózł komplet punktów.

Jan Bednarek strzelił gola otwierającego wynik spotkania w 23. minucie. Polski obrońca wykorzystał dośrodkowanie Jamesa Ward-Prowse'a z rzutu rożnego, zdobywając swojego trzeciego gola w Premier League. Po chwili było już 2:0 po trafieniu z rzutu wolnego.

Zobacz trafienie Jana Bednarka!

Po przerwie na boisku pojawił się Edinson Cavani, który pokrzyżował plany Świętych. Doświadczony napastnik ustrzelił dublet i zanotował asystę. Bramkę, która dała Czerwonym Diabłom prowadzenie, zdobył w doliczonym czasie gry!

Ciekawostka: Jan Bednarek strzelił w swojej dotychczasowej karierze trzy gole w Premier League. W każdym z tych meczów Southampton prowadziło 2:0, by przegrać ostatecznie 2:3.

Southampton FC - Manchester United 2:3 (2:0)

Bramki: Bednarek (23'), Ward-Prowse (33') - Bruno Fenandes (59'), Edinson Cavani (74' i 92')

Southampton: Alex McCarthy - Kyle Walker-Peters, Jan Bednarek, Jannik Vestergaard, Ryan Bertrand - Stuart Armstrong, James Ward-Prowse, Oriol Romeu, Moussa Djenepo (72' Shane Long) - Theo Walcott, Che Adams.

Manchester United: David de Gea (46' Dean Henderson) - Aaron Wan-Bissaka, Victor Lindelof, Harr Maguire, Alex Telles (84' Brandon Williams) - Donny van de Beek, Nemanja Matić, Fred - Bruno Fernandes - Marcus Rashford, Mason Greenwood (46' Edinson Cavani).