Jan Komasa kręci w Łodzi Powstanie Warszawskie...

  Jan Komasa kręci w Łodzi Powstanie Warszawskie [ZDJĘCIA+FILM]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Jan Komasa kręci w Łodzi Powstanie Warszawskie [ZDJĘCIA+FILM]
  1/51
  przejdź do galerii

  ©Paweł Łacheta

  Dwustu statystów pojawiło się w piątek na łódzkim planie zdjęciowym najnowszego filmu Jana Komasy "Miasto 44". Kluczową dla filmu scenę, zbiórki przed godziną "W", która rozpoczęła Powstanie Warszawskie, kręcono na terenie dawnych zakładów Widzewskiej Manufaktury przy al. Piłsudskiego. Na planie superprodukcji (jej budżet to 24 mln zł) pojawili się też wszyscy najważniejsi aktorzy.
  - To emocjonalnie ważny moment dla nas wszystkich. To jeden z najważniejszych dni zdjęciowych dla tego filmu. Zaczyna się on od tej właśnie sceny - mówi Michał Kwieciński, reżyser i producent, znanych z takich filmów jak "Tatarak" i "Wałęsa" Andrzeja Wajdy czy "Litzmannstadt Getto. Piekło na ziemi obiecanej".

  Młodzi zamiast znanych twarzy


  Początkowo w filmie mieli zagrać popularni aktorzy, których twarze i nazwiska miały być magnesem. Po latach (pomysł filmu pojawił się już osiem lat temu) Michał Kwieciński uznał, że aktorzy znani są już wyeksploatowani. Lepiej więc zrobić rewolucję i zatrudnić aktorów nieznanych.

  Główne role w filmie grają m.in.: siedemnastoletnia córka operatora i wykładowcy łódzkiej "Filmówki" Zbigniewa Wichłacza - Zofia Wichłacz ("Biedronka"), Józef Pawłowski (Stefan), absolwentka łódzkiej Szkoły Filmowej Anna Próchniak (Kama) i aktor Teatru im. S. Jaracza w Łodzi Tomasz Schuchardt ("Kobra").

  W piątek w Łodzi ekipa zrealizowała pierwsze zdjęcia - w dawnym Polmosie, który zamienił się w fabrykę czekolady. W sobotę odbywać się będą zdjęcia w kamienicy na ul. Włókienniczej, w niedzielę sama Włókienka zagra ulice Warszawy podczas powstania i magazyny. Po dniu przerwy zdjęcia będą kręcone we wtorek i w środę w Polmosie. 20 czerwca będzie dniem wolnym potrzebnym po zdjęciach nocnych. Dzień później i 22 czerwca ekipa powróci do Wi-Ma, ale do wnętrz, które zmienią się w bank. Zdjęcia zakończą się 23 czerwca zdjęciami w śródmieściu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  znowu

  jarol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 43 / 49

  wojenne g.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trafny wybór

  mietek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 76 / 74

  Dzięki dużej ilości zdewastowanych,rozlatujących się ruder,Łódź znakomicie nadaje się na miejsce do kręcenia filmów,których akcja toczy się w czasie wojny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zdjęcie nr 14

  ERyk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 85 / 73

  "Przegląd sprzętu" ;)

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo