Jan Kulczyk, Zygmunt Solorz-Żak, Michał Sołowow otwierają listę "100 najbogatszych Polaków" miesięcznika "Forbes". Po raz pierwszy majątek najbogatszego człowieka w Polsce przekroczył 11 mld zł. Na tyle wycenia się Jana Kulczyka.

Majątek Jana Kulczyka, działającego w branży surowców i infrastrukturze, miesięcznik "Forbes" ocenił na 11,1 mld zł.

ZOBACZ:
KULCZYK KUPIŁ MEDAL NA AUKCJI I GO ZWRÓCIŁ WŁAŚCICIELCE

Na drugim miejscu w rankingu uplasował się Zygmunt Solorz-Żak z rodziną (finanse, media, telekomunikacja), którego majątek szacuje się na 10,4 mld zł, a na trzecim znalazł się z 6 mld zł Michał Sołowow (budownictwo, architektura, przemysł chemiczny).

Czwartą pozycję utrzymał Leszek Czarnecki (4,4 mld zł). Na piąte miejsce wskoczył German Efromovich (4 mld zł), zajmując ubiegłoroczną lokatę Jerzego Staraka i Anny Woźniak-Starak (ponad 3 mld zł), którzy spadli "o jedno oczko".

Z dziesiątej na siódmą pozycję awansował Dariusz Miłek (2,5 mld zł). Na tyle samo oceniany jest majątek Romana Karkosika. Dziewiąte miejsce zajął Bogusław Cupiał (1,9 mld zł), a dziesiąte - Tomasz Domogała (1,8 mln zł).

W tegorocznym rankingu miesięcznika "Forbes" Grażyna Kulczyk (1,7 ml) awansowała z 21 miejsca na 12. Z ubiegłorocznej 22 pozycji na 18 przesunęli się Solange i Krzysztof Olszewscy, właściciele firmy Solaris Bus&Coach z Bolechowa (950 mln zł). Spadek z 15 na 18 miejsce zanotował Mariusz Świtalski (950 mln zł). Dotychczasową 24. pozycję utrzymał natomiast Henryk Stokłosa (780 mln zł).

NAJNOWSZE INFORMACJE Z POZNANIA I WIELKOPOLSKI: GLOSWIELKOPOLSKI.PL

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano