Lech Poznań w rewanżu z Miedzią Legnica najwięcej zawdzięczał swoim Szwedom. Stopera i napastnika umieściliśmy w jedenastce wyróżnionych. Zobacz, kto jeszcze się w niej znalazł.

2/5
Może to będzie akurat jego runda? Zespół dość słaby kadrowo...

Bramkarz: Rafał Leszczyński (Śląsk Wrocław)

Może to będzie akurat jego runda? Zespół dość słaby kadrowo potrzebuje bohatera między słupkami. I ten w Szczecinie się objawił, zachowując czyste konto. Na plus zdecydowanie interwencje z drugiej połowy meczu (choćby po strzale Kamila Grosickiego).

W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

3/5
Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - Jest stworzony do biegania...

Wyróżnieni obrońcy:

Paweł Wszołek (Legia Warszawa) - Jest stworzony do biegania na prawym wahadle. W Lubinie z Zagłębiem otworzył wynik spotkania. Aż trzy minuty na VAR analizowano czy w akcji nie sfaulował rywala... W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Filip Dagerstal (Lech Poznań) - Kolejorz ma klęskę urodzaju jeśli chodzi o stoperów. Szwed wskoczył za Bartosza Salamona i nie dał powodów, żeby teraz wrócić na ławkę. Asystował przy jedynym golu i świetnie reagował przed własną bramką. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Raphael Rossi (Radomiak Radom) - Jest znowu tak samo pożyteczny jak w zeszłym sezonie czy poprzednim, gdy drużyna awansowała. Dwa razy z rzędu poprowadził obronę "na zero z tyłu". Co ważne, ze Stalą Mielec zdobył też jedyną bramkę. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Milan Rundić (Raków Częstochowa) - Idealnie skrojony pod ten zespół. Z Piastem Gliwice wypadł najlepiej spośród wszystkich obrońców. Emanował spokojem. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

4/5
John Yeboah (Śląsk Wrocław) - Kibice w Szczecinie przyszli...

Wyróżnieni pomocnicy:

John Yeboah (Śląsk Wrocław) - Kibice w Szczecinie przyszli obejrzeć rajdy Kamila Grosickiego, a tymczasem najlepsze akcje przeprowadził ten skrzydłowy. Ależ on świetnie szarżował. W końcówce zasłużenie zdobył bramkę z karnego, pieczętującą zaskakującą wygraną. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Dominik Kun (Widzew Łódź) - Wszedł na nieco ponad 20 minut. To była bardzo ożywcza zmiana. Chwilę po zameldowaniu się na boisku strzelił gola, który ostatecznie dał tylko remis z Jagiellonią Białystok. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Łukasz Łakomy (Zagłębie Lubin) - W tym przypadku powiedzenie "potrafi uderzyć z dystansu" to oklepany zwrot. Puścił piękną piłkę po koźle, na wagę gola kontaktowego z Legią Warszawa. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Josue (Legia Warszawa) - Nie ma obecnie w stawce lepszego piłkarza. Lider... wicelidera tym razem wykreował zwycięskie bramki z Zagłębiem Lubin. Polecamy obejrzeć powtórkę zagrania do Pawła Wszołka. Maestria! W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Jakub Łukowski (Korona Kielce) - Umiecie wymienić trzech najskuteczniejszych Polaków w lidze? Tak, Grosicki, tak Włodarczyk i...? Zgadza się - sensacyjnie Łukowski. W ciekawym meczu z Cracovią zdobył ósmą bramkę. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Dalej

Piękna pogoda zachęciła łodzian do aktywności poza domem

Zobacz, co te gimnastyczki potrafią zrobić ze swym ciałem

1 maja Widzew wygrał 4:0, zbliżył się do pierwszego sukcesu. Kibice pomogli. Zdjęcia