Jedenastka 31. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl!

Piotr Szymański
Sandecję Nowy Sącz witamy w Ekstraklasie! Zespół Radosława Mroczkowskiego skorzystał z porażki Miedzi Legnica i już teraz zameldował się elicie. O zajęcie 2. miejsca walczy jeszcze... pół Nice 1 Ligi, ale obecnie największą szansę na awans ma Zagłębie Sosnowiec. Sprawdźcie, kto zasłużył na miejsce w naszej jedenastce 31. kolejki! Autor: Piotr Szymański

Jakub Szumski (Zagłębie Sosnowiec)
Wrócił do składu po dwumiesięcznej tajemniczej niedyspozycji i spisał się bez zarzutu. Nie dał się zaskoczyć w żadnej sytuacji aktywnemu Damianowi Kądziorowi. Zachował czyste konto, a Zagłębie zainkasowało arcyważne trzy punkty.

Lukas Kuban (Sandecja Nowy Sącz)
Miło było oglądać, jak czeski prawy obrońca bierze udział w akcjach ofensywnych i tworzy liczebną przewagę. 29-latek zdobył ważnego gola do przerwy, tuż po tym, jak bramkarz Znicza obronił trzy uderzenia w kilka sekund. Po przerwie dołożył jeszcze asystę.

Lukas Bielak (Drutex-Bytovia Bytów)
Były defensor Górnika Łęczna poprowadził Bytovię do upragnionego zwycięstwa. A zespół z Pomorza po raz ostatni wygrał ponad pół roku temu. Trzy punkty w meczu z Chrobrym zgarnął po pięknym uderzeniu z powietrza Bielaka. Palce lizać!

Bartosz Kopacz (Górnik Zabrze)
Chyba ostatecznie pozbawił złudzeń zawodników GKS-u Katowice. Goście nie mogli przedrzeć się przed świetnie zorganizowaną defensywę zabrzan. Ponadto Kopacz miał duży udział przy samobójczej bramce Andrei Prokicia.

Mateusz Żytko (Pogoń Siedlce)
W środę blok obronny Pogoni był nie do przejścia. Mądrze dowodził nim doświadczony Żytko, który tuż po przerwie pewnie wykonał rzut karny i dał znak, że spotkanie z wyżej notowanym Podbeskidziem można nawet wygrać.

Jarosław Ratajczak (Stomil Olsztyn)
Jest w gazie. Ratajczak po raz drugi w przeciągu kilku dni wpisał się na listę strzelców. Jego trafienie zapewniło Stomilowi ważne zwycięstwo, które prawie na pewno zagwarantowało utrzymanie podopiecznym Adama Łopatki.

Paweł Zawistowski (Chojniczanka Chojnice)
Chojniczanie zwyciężyli niezwykle istotny mecz w Grudziądzu i wrócili do gry o awans. Nie byłoby tej wiktorii bez kapitana - Zawistowskiego, który zdobył zwycięską bramkę i pokazał wiele ciekawych zagrań w środku pola.

Wojciech Trochim (Sandecja Nowy Sącz)
Wkrótce po raz trzeci spróbuje swoich sił w Ekstraklasie. Trochim wyrósł na jedną z najważniejszych postaci w Sandecji. Gdy nie idzie, to właśnie ten walczak bierze ciężar gry na siebie. W meczu ze Zniczem strzelił wyrównującego gola i popisał się kilkoma celnymi uderzeniami z dystansu.

Tomasz Nowak (Zagłębie Sosnowiec)
Znaczy kapitan. W Suwałkach Nowak założył opaskę i poprowadził Zagłębie do zwycięstwa. Wywalczył rzut karny, który bez problemu zamienił na bramkę. Po przerwie idealnym prostopadłym podaniem obsłużył Martina Pribulę, po którym padła bramka na 2:0.

Aleksandyr Kolew (Stal Mielec)
Rosły Bułgar sprowadzony z Beroe Stara Zagora stał się istotnym elementem drużyny beniaminka. Kolew strzelił swojego czwartego gola na wiosnę, na wagę zwycięstwa z Miedzią w Legnicy. A co najważniejsze - dającą utrzymanie Stali (i awans Sandecji).

Adrian Paluchowski (Znicz Pruszków)
Postraszył Sandecję. Strzelił gola na 1:0 dla Znicza, a kto wie, jakim wynikiem zakończyłoby się spotkanie z liderem, gdyby popularny "Paluch" podwyższył prowadzenie pruszkowian. Bo sytuację miał. Nie pomylił się za to w... ostatniej minucie, dorzucając drugą bramkę.

REZERWOWI: Tomasz Libera (Stal Mielec), Fran Gonzalez (Drutex-Bytovia Bytów), Kamil Słaby (Sandecja Nowy Sącz), Szymon Matuszek (Górnik Zabrze), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze), Michał Rzuchowski (Drutex-Bytovia Bytów), Rafał Grzelak (Chojniczanka Chojnice), Grzegorz Tomasiewicz (Pogoń Siedlce), Tsubasa Nishi (Stomil Olsztyn), Bartłomiej Dudzic (Sandecja Nowy Sącz).

Materiał oryginalny: Jedenastka 31. kolejki Nice 1 Ligi według GOL24.pl! - Gol24