1/5
Jeden weekend z PKO Ekstraklasą, a tle się wydarzyło! Raków...

Jeden weekend z PKO Ekstraklasą, a tle się wydarzyło! Raków Częstochowa mistrzem mimo porażki, Lechia Gdańsk zdegradowana, Widzew Łódź wygrał pierwszy raz od lutego, a Kristoffer Velde wypadł jak w Lidze Konferencji, czyli jakby był ulepiony z innej gliny.

W naszej jedenastce wyróżnionych znajdziecie:
- dwóch młodzieżowców i dziewięciu seniorów
- pięciu Polaków, Greka, Hiszpana, Niemca, Norwega, Słowaka i Ukraińca
- trzech piłkarzy Zagłębia Lubin, po dwóch Górnika Zabrze i Piasta Gliwice, po jednym Korony Kielce, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin oraz Widzewa Łódź.

2/5
Tylko pozornie nie miał nic do roboty. W drugiej połowie...

Wyróżniony bramkarz: Frantisek Plach (Piast Gliwice)

Tylko pozornie nie miał nic do roboty. W drugiej połowie Radomiak Radom zagrał odważniej i nawet otrzymał karnego. Słowak kapitalnie wyczuł intencje Roberto Alvesa, broniąc próbę zmierzającą w lewy róg.

W naszej jedenastce po raz piąty w sezonie.

3/5
Patryk Stępiński (Widzew Łódź) - Cichy bohater przełamania....

Wyróżnieni obrońcy:

Patryk Stępiński (Widzew Łódź) - Cichy bohater przełamania. Dzięki jego interwencji na linii zespół nie stracił bramki z Miedzią Legnica. Po strzale z wolnego odbił klatką piersiową piłkę na prawy słupek. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin) - Odłożył sentymenty na bok. Ze swoją byłą drużyną, Lechią Gdańsk zagrał więcej niż poprawnie. Przed przerwą wygrał pojedynek z Joelem Abu Hanną i strzałem głową dał cenne wyrównanie. Potem solidnie zabezpieczył już tyły. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Kyryło Petrow (Korona Kielce) - Zajął miejsce jako defensywny pomocnik. Miał tyle pracy w destrukcji, że w zasadzie był dodatkowym stoperem. I na tle mistrzowskiego Rakowa Częstochowa świetnie się z tej roli wywiązał. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Aleksandros Katranis (Piast Gliwice) - Porządny w zasadzie pod obiema bramkami. Dobrze stopował rywali i jeszcze kreował sytuacje. Przed przerwą oddał mocny strzał. Później nieźle dogrywał. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

4/5
Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin) - Daje czadu na finiszu....

Wyróżnieni pomocnicy:

Kacper Chodyna (Zagłębie Lubin) - Daje czadu na finiszu. Drugi raz z rzędu skończył występ z golem. Tym razem bardzo cennym, bo na wagę prowadzenia z Lechią Gdańsk. W naszej jedenastce po raz trzeci w sezonie.

Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin) - Kapitalny gol z dystansu, dzięki któremu udało się "ruszyć" Legię Warszawa na samym początku meczu. Oby został na kolejny rok i nie oddał miejsca w składzie, bo jest wielką nadzieją nie tylko klubu, ale też całej polskiej piłki. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Tomasz Pieńko (Zagłębie Lubin) - Wszedł i za chwilę wysłał Lechię Gdańsk do 1 ligi. To on wykonał czarną robotę w akcji na 2:1. Natomiast tuż przed doliczonym czasie ustalił wynik. W naszej jedenastce po raz pierwszy w sezonie.

Dani Pacheco (Górnik Zabrze) - Trener Jan Urban odzyskał tego piłkarza dla zespołu. Hiszpan wykreował kilka akcji. Po jednej z nich cieszył się z asysty, choć trzeba przyznać, że najbardziej wykazał się sam strzelec. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.

Kristoffer Velde (Lech Poznań) - Chyba pomylił rozgrywki, bo grał w trybie Ligi Konferencji! Fenomenalnie wypadł w pierwszej połowie. Najpierw trafił Cracovię, potem zaliczył dwie asysty. Jak dla nas to bohater całej kolejki. W naszej jedenastce po raz drugi w sezonie.