Jest akcja, jest reakcja, czyli konferencja prasowa

  Jest akcja, jest reakcja, czyli konferencja prasowa

  Marcin Darda

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Idzie minister Sienkiewicz "po skinheadów" do Białegostoku od połowy maja i jakoś nie może dotrzeć. Fakt, że w tym marszu (albo spacerze) kłody pod nogi rzucają mu prokuratorzy albo nawet sędziowie jest tu jakąś okolicznością łagodzącą.
  Marcin Darda

  Marcin Darda ©Grzegorz Gałasiński/archiwum Dziennika Łódzkiego

  Przecież nie tylko minister, ale i zwykły człek po maturze nie przewidziałby, że prokurator wymalowanej na ścianie swastyki nie uzna za propagowanie nazizmu, a podkreśli, że to "azjatycki symbol szczęścia". Albo nie przewidziałby logiki sądu, który wskaże, że określić Czeczena mianem "pasożytniczego ścierwa" mieści się w ramach swobody wypowiedzi.

  Ale to do ministra Sienkiewicza mimo wszystko mam najwięcej pretensji, bo nikt tak jak właśnie minister spraw wewnętrznych nie pokazuje, jak bardzo reaktywny jest sposób zarządzania bezpieczeństwem Polaków. W środę znów mieliśmy popis elokwencji oraz zapowiedzi rozprawienia się z "bandyterką". Minister Sienkiewicz zapowiedział, że to "państwo, a nie bandyci, ma monopol na przemoc". Zabrzmiało dwuznacznie, ale nie o to chodzi. Idzie o to, że gdyby nie bójka na plaży, chyba nikt z decydentów by nie pomyślał, że mamy z kibolami jakiś problem.

  Zawsze jest tak, że jeśli jest akcja, to jest i reakcja, czyli konferencja prasowa z zapowiedziami, że to bandyci "nie będą się w Polsce czuć bezpiecznie". I tak w kółko. Słowa ministra o monopolu na przemoc to po prostu kolejne "idziemy po was". I tak sobie pochodzimy do następnej zadymy.

  Marcin Darda

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo