Jest robota dla młodych

  Jest robota dla młodych

  Sławomir Sowa

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Ruch Palikota wychodzi frontem do młodych. Jak zauważył poseł Michał Kabaciński, "aktywizacja młodego pokolenia już na szczeblu samorządowym i przybliżenie młodych do polityki jest konieczne" (cytat za PAP).
  Sławomir Sowa

  Sławomir Sowa ©Grzegorz Gałasiński

  - Będziemy chcieli pokazać, że nie trzeba wyjeżdżać, by godnie żyć, mieć pracę, zawód i mieszkanie - sekunduje mu Grzegorz Sikora, szef Palikotowej młodzieżówki.

  Panie Sikora, panie Kabaciński, tu nie ma co pokazywać. Wszyscy wiedzą, że najlepszą drogą dla młodego człowieka bez perspektyw na pracę i mieszkanie jest przylepienie się do partyjnej przybudówki i noszenie teczki za partyjnym bonzem.

  Warunków wstępnych właściwie nie ma: nie trzeba znać obcych języków, nie trzeba się na niczym znać, ani posiadać żadnych kompetencji. Trzeba tylko posiadać parę umiejętności, których nie uczą w żadnej szkole i na żadnych studiach. Po pierwsze, trzeba mieć nosa i postawić na właściwą partię i właściwego patrona.
  Po drugie, nie należy mieć własnych poglądów, bo to niebezpieczne dla kariery. Po trzecie, dobrze wiedzieć, kiedy siedzieć cicho, a kiedy głośno krzyczeć. Po paru latach trafi się rada miejska, etat w jakiejś miejskiej spółce, fucha w radzie nadzorczej, a jak dobrze pójdzie, to i miejsce w Sejmie.

  Dlatego, drogi pośle Kabaciński, nie ma konieczności przybliżania młodych do polityki. Oni już tam są. Przejęli najlepsze cechy starych mistrzów: cynizm, brak skrupułów. Dorzucili niecierpliwość, głód sukcesu i stanowisk. Wdzięczny materiał do badań znajduje się w Łodzi.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo