Joanna Osyda gwiazdą serialu "M jak miłość"

  Joanna Osyda gwiazdą serialu "M jak miłość"

  Anna Gronczewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Co zrobić, gdy aktor grający jedną z głównych ról w popularnym serialu chce z niego odejść? Najprościej uśmiercić bohatera, którego gra... Tak postąpili producenci "M jak miłość", gdy Małgorzata Kożuchowska postanowiła odejść z serialu. Dlatego Hanka Mostowiak miała wypadek samochodowy. Uderzyła w kartonowe pudełka, na skutek tego pękł jej tętniak i umarła. Teraz znów producenci tego najpopularniejszego polskiego serialu stanęli przed sporym wyzwaniem. Z "M jak miłość" postanowiła odejść Joanna Koroniewska, grająca jedną z czołowych postaci, Małgosię Mostowiak (teraz Chodakowską). Uśmiercać jej nie chcieli, nie za bardzo też pasowało wysłać ją za granicę. Tym bardziej że do Norwegii ma wyjechać z rodziną jej serialowa siostra, czyli Marysia Zduńska. A to i tak już wyjazd wymuszony, bo grająca ją Małgorzata Pieńkowska postanowiła zrezygnować z pracy przy "M jak miłość".
  Joanna Osyda, absolwentka Filmówki, gwiazdą serialu "M jak miłość".

  Joanna Osyda, absolwentka Filmówki, gwiazdą serialu "M jak miłość". ©East News

  Pojawiły się więc plotki, że Małgosię Mostowiak zagra inna aktorka. Wybór miał paść na Joannę Osydę. Okazuje się, że rzeczywiście zagra ona w "M jak miłość". Nie będzie jednak Małgosią. Osyda zagra kuzynkę Mostowiaków, która po latach odnajduje rodzinę. Jak wyjaśnia Karolina Baranowska z MTL Maxfilm, który jest producentem serialu, Joanna zagra Jankę.

  - Okaże się wnuczką siostry Lucjana, którą cała rodzina uważała dotąd za zmarłą - tłumaczy Karolina Baranowska. - Dziewczyna przyjedzie do Grabiny z USA i spróbuje odszukać wszystkich żyjących krewnych. Jednak zanim odwiedzi rodzinę, wynajmie dobrego adwokata...

  Producenci mówią, że o rolę Janki Mostowiak walczyło czterdzieści młodych aktorek. Gdy jednak przed kamerą pojawiła się Joasia Osyda, jej rywalki nie miały szans.

  - Po obejrzeniu materiału z castingu od razu wiedzieliśmy, że to właśnie pani Joanna Osyda powinna zagrać tę rolę. Była najlepsza. Idealnie wcieliła się w kreowaną postać. Cieszymy się na dalszą współpracę i wiele sobie po niej obiecujemy - zdradza Alina Puchała, wiodąca scenarzystka serialu.

  Joanna Osyda ma 24 lata. Urodziła się w Zduńskiej Woli, wychowała w Konopnicy. W ubiegłym roku ukończyła łódzką szkołę filmową i zdobyła nagrodę na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych. Niedawno zaczęła karierę wokalistki.

  Osydę widzowie dobrze znają z tytułowej roli w popularnym serialu "Majka".

  - Aktorka podpisała kilkuletni kontrakt z produkcją "M jak miłość" i już wkrótce mocno skomplikuje losy całej rodziny Mostowiaków - informuje Karolina Baranowska. Podobno ma być czarnym charakterem...

  Dalej tajemnicą pozostaje to, jak po odejściu z serialu Joanny Koroniewskiej potoczą się losy Małgosi Mostowiak. Mówi się też, że z "M jak miłość" ma odejść Magdalena Walach, która gra Agnieszkę Olszewską.

  Niedawno zamiana aktorek miała miejsce w "Barwach szczęścia". Odeszła Malwina Buss, która grała Natalię Zwoleńską. Natalia nie pojawiała się przez kilka miesięcy na ekranie, a kiedy znów ją obejrzeliśmy, zagrała ją już... inna aktorka. Teraz Natalię gra Maria Dejmek, absolwentka krakowskiej PWST.

  To nie pierwszy bohater "Barw szczęścia" grany teraz przez innego aktora. Jan Hencz, który wiele lat występował na scenie łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza, wcielał się w postać Fryderyka Struzika, ojca Marii Pyrki. Niestety, zmarł nagle 25 września 2010 roku. Scenarzyści postanowili jednak nie uśmiercać tego bohatera. Teraz gra go Paweł Nowisz.

  Kiedy z udziału w serialu zrezygnował Olaf Lubaszenko, który grał Romana Pyrkę, jego bohatera uśmiercono. Podobny los spotkał Jadwigę Górkę, gdy nie chciała już grać tej roli Agnieszka Pilaszewska.

  Nie oglądamy już w Polsacie "Samego Życia", serialu który cieszył się dużą sympatią widzów. Jedną z jego głównych bohaterek, Agnieszkę Augustynek, która przyjeżdża do Warszawy z Dęblina, by rozpocząć nowe życie, grała najpierw Agnieszka Kumorek. Ta sama, która ostatnio wciela się w rolę Anki Zawadzkiej z "Przepisu na życie".

  Ale po dwóch latach Agnieszka postanowiła zrezygnować z roli... Agnieszki w "Samym Życiu". Scenarzyści nie zdecydowali się na rezygnację z jednej z głównych bohaterek. Nie uśmiercili jej, ani nie wysłali za granicę. Obsadzili w tej roli inną aktorkę.
  Przez sześć lat Agnieszkę grała Aneta Tedorczuk-Perchuć, żona popularnego aktora Marcina Perchucia. Teraz oglądamy go w "Barwach szczęścia" i "Lekarzach". Grał też m.in Krzysztofa Kornatowskiego w serialu "Usta, usta".

  Wiele osób pamięta pewnie sitcom "Miodowe lata", zabawną opowieść o przygodach tramwajarza Karola Krawczyka (Cezary Żak) i kanalarza Tadeusza Norka (Artur Barciś). Początkowo Alinę, żonę Karola Krawczyka, grała Agnieszka Pilaszewska. Kiedy zrezygnowała z występów w tym serialu, zastąpiła ją Katarzyna Żak.

  "Klan" jest najdłużej emitowanym polskim serialem. To w nim popularność zdobył Jan Wieczorkowski - grał Michała Chojnickiego. Po siedmiu latach aktor postanowił zrezygnować z roli. Od 2004 roku Chojnickiego gra Daniel Zawadzki. Kiedy niedawno z "Klanu" zrezygnowała Dorota Naruszewicz, czyli Beata Chojnicka, zaginęła ona bez wieści. Łukasza, syna Marty Mostowiak z "M jak miłość" grał Franciszek Przybylski, syn znanej reżyserki teatralnej Agnieszki Glińskiej. Miał 13 lat, gdy zrezygnował. Łukaszem został Adrian Żuchiewicz.
  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo