John Bashobora, kaznodzieja z Ugandy, w parafii Pichlice...

  John Bashobora, kaznodzieja z Ugandy, w parafii Pichlice [ZDJĘCIA, FILM]

  Karolina Fijołek

  , Zbyszek Rybczyński

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  John Bashobora, kaznodzieja z Ugandy, w parafii Pichlice [ZDJĘCIA, FILM]
  1/33
  przejdź do galerii

  ©Zbyszek Rybczyński

  John Bashobora, charyzmatyczny kaznodzieja ugandyjski, odwiedził parafię w miejscowości Pichlice (powiat wieruszowski)odwiedził we wtorek, 14 czerwca.
  John Bashobora pochodzi z Ugandy. Jest katolickim kapłanem, którego rekolekcje i spotkania modlitewne przyciągają rzesze wiernych - w 2013 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie modliło się z nim blisko 60 tys. osób. Słynnemu kaznodziei przypisuje się cudowne uzdrowienia. John Bashobora regularnie odwiedza polskie parafie.  Również w kościele w Pichlicach zgromadziły się tłumy, osoby chcące zobaczyć słynnego kaznodzieję przyjechały także spoza powiatu wieruszowskiego.
  W świątyni panował podniosły nastrój, wierni wspólnie śpiewali pieśni. Gdy duchowny pojawił się wewnątrz, został przywitany gromkimi brawami. Kazania wygłoszone przez ugandyjskiego księdza było bardzo poruszające.

  PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kardynał Dominik Duka na 1050 rocznicy chrztu Polski w Łodzi [ZDJĘCIA]

  Ksiądz Bashobora przyjechał do parafii w Pichlicach równiez dlatego, że jej wierni wspierają jego działalność w Afryce wschodniej. W Afryce ksiądz działa charytatywnie na rzecz dzieci.  PRZECZYTAJ TAKŻE: Ojciec Jerzy, czyli Szaleniec Pana Boga, w kraju babuszek, które przekazują „Boży śpiew”

  - Staramy się na miarę naszych skromnych możliwości pomagać w prowadzeniu tych miejsc dla dzieci i szpitala. Również dzięki znajomości z osobami, które pracowały u niego i zamierzają tam jeszcze wrócić, ta wizyta mogła dojść do skutku - mówi ks. Ryszard Krakowski, proboszcz parafii w Pichlicach.

  WIĘCEJ O WIZYCIE JOHNA BASHOBORY W DODATKU DO DZIENNIKA ŁÓDZKIEGO "NASZ TYGODNIK WIELUŃ WIERUSZÓW PAJĘCZNO" W PIĄTEK 17 CZERWCA


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo