Jubileusz I LO im. Kopernika w Łodzi. Absolwenci przemaszerowali przez miasto, spotkali się w szkole, odwiedzili dawne klasy

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Trwają obchody 115 lat Kopra, czyli zjazd absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Uroczystość odbywa się co pięć lat i gromadzi absolwentów  różnych roczników. Jedną z atrakcji tegorocznych obchodów był przemarsz uczestników zjazdu z Teatru Muzycznego do szkoły. Wśród uczestników przemarszu był Wiktor Wyszywacz, absolwent liceum z 1965 roku. po ukończeniu szkoły studiował chemię na Uniwersytecie Łódzkim, wiele lat pracował w zawodzie. Czytaj dalej
Trwają obchody 115 lat Kopra, czyli zjazd absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Uroczystość odbywa się co pięć lat i gromadzi absolwentów różnych roczników. Jedną z atrakcji tegorocznych obchodów był przemarsz uczestników zjazdu z Teatru Muzycznego do szkoły. Wśród uczestników przemarszu był Wiktor Wyszywacz, absolwent liceum z 1965 roku. po ukończeniu szkoły studiował chemię na Uniwersytecie Łódzkim, wiele lat pracował w zawodzie. Czytaj dalej Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Trwają obchody 115 lat Kopra, czyli zjazd absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Uroczystość odbywa się co pięć lat i gromadzi absolwentów różnych roczników. Jedną z atrakcji tegorocznych obchodów był przemarsz uczestników zjazdu z Teatru Muzycznego do szkoły.

Wśród uczestników przemarszu był Wiktor Wyszywacz, absolwent liceum z 1965 roku. po ukończeniu szkoły studiował chemię na Uniwersytecie Łódzkim, wiele lat pracował w zawodzie.

- Później otworzyłem własną firmę, w końcu przeszedłem na emeryturze, ale nie przestałem być aktywny - mówi pan Wiktor. - Na emeryturze obroniłem doktorat na Politechnice Poznańskiej. Wszystko to zawdzięczam szkole średniej, która mnie ukształtowała. Nauczyłem się, że cały czas trzeba być aktywnym, rozwijać się, a poza tym trzeba być przyzwoitym, jak mówił prof. Bartoszewski.

Spotkania w klasach

Uczestnicy uroczystości spotkali się także na szkolnym boisku, a obecni uczniowie przypomnieli im historię szkoły. Zorganizowano także spotkania w klasach, dla poszczególnych roczników.

Nowa formuła zjazdu

W trakcie zjazdu można było także kupić szkolne pamiątki: bluzy, koszulki czy torby z logo szkoły. Stowarzyszenie Wychowanków I LO organizuje cykliczne zjazdy absolwentów, które odbywają się co pięć lat. Tegoroczny odbywa się w nowej, odświeżonej formule, a jego myślą przewodnią jest hasło “Jesteśmy wszędzie”. Ma ono ukazać różnorodność i wszechstronność absolwentów “Kopra”, których można spotkać, nie tylko w najróżniejszych branżach, ale także na wszystkich kontynentach.

Możliwości absolwentów

Zjazd to nie tylko towarzyskie spotkanie absolwentów “po latach”, chodzi również o pokazanie obecnym uczniom szkoły wielu możliwości, jakie daje ukończenie “Kopra” i wprowadzenie ich do szerokiej, jedynkowej społeczności. Jedynka jest bowiem
znana z tego, że absolwenci wspierają siebie nawzajem i tworzą nierozerwalne więzi na lata.

Znani absolwenci

Przygotowano także sesje, które miały pokazać obecność absolwentów szkoły w różnych branżach i dziedzinach. Były to panele takie jak: “My w sztuce”, “My w mediach”, “My w polityce”, “My na zagranicznych uczelniach”, “My w medycynie”, czy “My w biznesie”. Udział wzięli w nich m.in. Hanna Gil Piątek, posłanka na Sejm, Maciej Dunajski - znany matematyk, wykładowca na Uniwersytecie Cambridge, Żelisław Żeliński - dziennikarz i komentator sportowy czy Piotr Pluta - uznany onkolog i prezes fundacji “Pełną Piersią na Rzecz Rozwoju Rekonstrukcji Piersi”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Nigdy nie patrzyliśmy tak daleko - teleskop Jamesa Webba

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie