Jubileusz "Kłosa" z Beckettem w tle [ZDJĘCIA]

  Jubileusz "Kłosa" z Beckettem w tle [ZDJĘCIA]

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W sobotę jubileusz Romana Kłosowskiego.
  1/7
  przejdź do galerii

  W sobotę jubileusz Romana Kłosowskiego. ©materiały prasowe/Teatr Powszechny

  Mija właśnie sześćdziesiąt lat od czasu, gdy artystyczną pracę na niwie teatru i filmu rozpoczął Roman Kłosowski. Z tej okazji na sobotę 8 czerwca obchody jubileuszu artysty przygotował Teatr Powszechny w Łodzi, czyli scena, której przez szereg lat był aktorem, reżyserem i dyrektorem.
  Podczas wieczoru będzie można zobaczyć gościnny spektakl Teatru im. J. Osterwy z Gorzowa Wielkopolskiego "Akt bez słów - Komedia - Ostatnia taśma - Oddech" na podstawie utworów Samuela Becketta w reż. Krzysztofa Prusa. Spektakl powstał specjalnie z okazji 60-lecia pracy artystycznej Roman Kłosowskiego.

  W kolejnych odsłonach spektaklu zagrają: Jarosław Książek (w roli Mężczyzny), Beata Chorążykiewicz i Anna Łaniewska (Kobiety) oraz Roman Kłosowski (Krapp).


  Jubilet,w środowisku zwany Kłosem, Romulą albo Romusiem, przez szerokie grono odbiorców kojarzony jest głównie z roli Maliniaka w serialu "Czterdziestolatek" Jerzego Gruzy, a stworzył przecież bardzo dobre, sugestywne i przekonujące role u takich reżyserów jak Jerzy Kawalerowicz ("Celuloza") czy Andrzej Munk ("Człowiek na torze", "Eroica" ).

  - "Oczywiście jak każdy wspaniały koik, marzy o rolach dramatycznych, czy litycznych. Zagrał ich zresztą kilka z pełnym zaangażowaniem swojego aktorskiego warsztatu, budząc szacunek i uznani widzów" - pisze z okazji jubileuszu Zbigniew Korpolewski, aktor, reżyser i prawnik.

  Roman Kłosowski, absolwent PWST w Warszawie (aktorstwa i reżyserii) debiutował w Teatrze Dramatycznym w Szczecinie w spektaklu "Fantazy" w reż. Marii Straszewskiej jako asystent reżysera. Następnie zagrał Kalitę w "Imieninach pana dyrektora" w reż. Emila Chaberskiego. Występował też na deskach Praskiego Teatru Ludowego, Teatru Rozmaitości i Teatru Narodowego w Warszawie i innych. W latach 1975-1981 był dyrektorem Teatru Powszechnego w Łodzi. Na jego deskach stworzył znakomite role, m.in. Szwejka (w spektaklu Janusza Zaorskiego) i Ryszarda III (reżyserował Jerzy Hoffmann). Od 1981 roku można było go oglądać na scenie stołecznego Teatru Syrena.

  Poza spektaklem podczas jubileuszu, odbędzie się też spotkanie z Romanem Kłosowskim połączone z promocją książki "Z Kłosem przez życie" Jagody Opalińskiej. Początek o godz. 19.15. Bilety kosztują 25 i 35 zł.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo