Julia Szreiter mistrzynią Europy. Sukcesy zawodników łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko. Zdjęcia

Na podium Julia Szreiter.
W Leżajsku rozegrano IV Mistrzostwa Europy Kyokushin WKB, w których wystartowało ponad 600 zawodników z 15 państw i kilku federacji kontaktowego karate. Zawodnicy łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko wykazali ogromnego ducha walki i w efekcie wywalczyli aż 3 medale.

Julia Szreiter w znakomitym stylu została mistrzynią Europy w kategorii seniorek, po trzech pojedynkach a w finale pokonała rywalkę cięższą o 23 kg. Julia Szreiter już trzeci raz sięga po tytuł Mistrzyni Europy

Oliwia Sosin i Lena Zbróg wywalczyły brązowe medale i obie w drodze na podium zanotowały wygranie walki przed czasem. Warto zaznaczyć, że obie są aktualnymi mistrzyniami Polski w swoich kategoriach wiekowych.

Laura Głowacka, Daria Rojek, Hania Głowacka i Michał Pęśko, tym razem bez medalu, ale wszyscy stoczyli ładne, twarde walki i zdobyli cenne doświadczenie.

Równolegle w Wiśniowej Górze rozegrano Grand Prix Polski Kyodokyokushin, w którym również rywalizowali zawodnicy Neko. Startując w trzech formułach: kata, kumite i grapling wywalczyli łącznie aż 9 medali (3 złote, 3 srebrne, 3 brązowe). Miłym zaskoczeniem było podwójne złoto Juli Kucewicz, która nie dała szans rywalkom zarówno w kata, jak i w kumite.

Dorobek zawodników łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko:
Złoto: Julia Kucewicz x2 i Adrianna Szczepańska
Srebro: Amelia Lorkowska, Maja Piwowarska i Antoni Karasiewicz
Brąz: Zofia Zielińska, Jakub Adamiak, Antoni Kucewicz.

- Iwo Frant i Jakub Orzechowski tym razem poza podium - informuje Adam Sochan, prezes Łódzkiego Klubu Oyama Karate Neko. - Jesteśmy szalenie dumni z wszystkich naszych zawodników. Ten weekend to rewelacyjne zakończenie roku 2021.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0