MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Już po raz szósty odbył się w sobotę ekumeniczny rajd rowerowo - modlitewny wokół Łodzi

Jacek Zemła
Jacek Zemła
Pierwszy przystanek to cerkiew św. Olgi przy ul. Piramowicza
Pierwszy przystanek to cerkiew św. Olgi przy ul. Piramowicza Krzysztof Szymczak
Aktywny i pożyteczny sposób na miłe spędzenie soboty połączone z modlitwą i zwiedzaniem obiektów sakralnych przyciągnął sporą grupę miłośników rowerów...

– Dołącz do nas i módl się razem z nami o to, by Jezus zamieszkał w sercu każdego łodzianina. Z tą modlitwą będziemy jechać na rowerach dookoła Łodzi, pod eskortą policji. Modlitwa będzie prowadzona z busa, który będzie nam towarzyszył. W tym roku zatrzymamy się w 8 kościołach, i tam szczególnie będziemy się modlić za daną parafię – tak Kuria Metropolitalna w Łodzi zachęcała do startu w szóstej już rundzie rowerowo - modlitewnej wokół Łodzi.

Nie tylko kościoły, ale też cerkwie i zbory

ZOBACZ ZDJĘCIA

Na starcie sobotniego rajdu pojawiło się kilkadziesiąt osób. Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy wzięli udział w mszy świętej odprawionej w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104. Po nabożeństwie wsiedli na swoje jednoślady i udali się do kolejnych punktów modlitewnych. Na trasie było ich 8, a z racji tego że rajd miał charakter ekumeniczny, były to nie tylko kościoły katolickie, ale również łódzkie cerkwie i zbory.

Długa trasa z metą na Starym Rynku

Pierwszy przystanek zaplanowano na ul. Piramowicza w cerkwi św. Olgi. Rowerzyści zwiedzili świątynię i pomodlili się w niej za pomyślność Łodzi i wszystkich łodzian. Na dalszej trasie znalazły się jeszcze zbór Zwycięstwo w Chrystusie przy ul. Jaracza 40, kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Łodzi - Andrzejowie, kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego w Łodzi - Wiskitnie, zakon Bonifratrów św. Jana Bożego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 61 (tu na cyklistów czekał obiad), zbór Druga Szansa przy ul. Krzemienieckiej 2, kościół pw. św. Antoniego z Padwy przy ul. Antoniego Padewskiego 4 oraz kościół starokatolicki Mariawitów przy ul. Franciszkańskiej 27. Zakończenie rajdu odbyło się na Starym Rynku, gdzie uczestnicy otrzymali podziękowania i pamiątkowe gadżety.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Już po raz szósty odbył się w sobotę ekumeniczny rajd rowerowo - modlitewny wokół Łodzi - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki