Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Mixer Regionalny. Nie zabraknie atrkacji!

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Paweł Łacheta/archiwum Dziennika Łódzkiego
Już w najbliższą sobotę i niedzielę na ulicę Piotrkowską zagości kolejny raz Mixer Regionalny. Jak zapewniają organizatorzy nie zabraknie atrakcji.

Tak jak co roku będzie można skosztować regionalnych potraw, popróbować lokalnych produktów. Nie zabraknie też innych atrakcji. Na scenie Mixera Regionalnego pojawią się gwiazdy estrady.

- Łódź się ciągle zmienia, obiecujemy że w sobotę i niedzielę na ul. Piotrkowskiej pojawią się goście z całego województwa -mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego. - W sobotę zaprosiliśmy samorządy, gminy instytucje z regionu. Zaprezentują się między innymi Koła Gospodyń Wiejskich. Będzie głośno, smacznie. Nie zabraknie występów artystycznych. Ulica Piotrkowska będzie gościła całe województwo.

Jak zapowiada marszałek Witold Stępień w niedzielę na ul. Piotrkowskiej zaprezentują się stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, instytucje kultury.

- Będzie bardziej kameralnie, ale łodzianie wiele zobaczą, posłuchają, program jest bardzo bogaty – zapewnia marszałek Stępień. - W sobotę odbędzie się między innymi koncert poświęcony pamięci Bogusława Meca. Wystąpią w nim znani polscy artyści. Chcielibyśmy aby przez te dwa dni całe województwo mogło się zmieścić na ul. Piotrkowskiej.

Podczas Mixeru Regionalnego zaprezentuje się między innymi Łódzki Dom Kultury. Jest on kolejny raz jego partnerem. Rozstawi swoją scenę przy Pasażu Schillera.

- Już w sobotę na naszej scenie odbędzie się przegląd orkiestr z całego województwa – zapowiada Dominika Bernacka z Łódzkiego Domu Kultury. - A przed koncertem orkiestry przemaszerują ulicami Łodzi. Przemarsz rozpocznie się przy ul. Andrzeja Struga, a zakończy przy pasażu Schillera. Na scenie zaprezentują się kapele ludowe z województwa łódzkiego. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Tulia, który święcił triumfy na tegorocznym festiwalu w Opolu. Natomiast niedziele poświęcimy głównie muzyce rockowej. Zapraszamy też do strefy Łódzkiego Domu Kultury, czyli naszych namiotów. Odbędą się tam warsztaty. Będzie można tam stworzyć własną poduszkę czy też zagrać w plenerowego „Chińczyka”. A także zakręcić „Kołem kultury” i wygrać wspaniałą nagrodę.

Jedną z atrakcji Mixeru Regionalnego będzie wspomniany koncert poświęcony Bogusławowi Mecowi. W tym roku przypada 6 rocznica śmierci tego urodzonego w Tomaszowie Mazowiecki i związanego z Łodzią artysty. Na scenie pojawią się między innymi Kuba Badach, Skubas, Marek Dyjak, Reni Jusis, Edyta Geppert, Grażyna Łobaszewska. Zaśpiewają największe przeboje Bogusława Meca. Natomiast w niedziele w Pasażu Schillera na Gali Ekonomii Społecznej widzom zaprezentuje się „Wolna Grupa Bukowina” i zespół „Bez Jacka”. Odbędzie się też Łódzka Piątka, bieg z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

Zobacz też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki