Już w weekend wystawa koni rasowych w Wiączyniu

  Już w weekend wystawa koni rasowych w Wiączyniu

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Wystawa koni ras szlachetnych, pokazy powożenia zaprzęgami w wykonaniu mistrza Polski, ujeżdżania konia w damskim siodle oraz konkurencja w przeciąganiu liny przez najsilniejszego konia w Polsce. To tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców woj. łódzkiego podczas Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Ras Szlachetnych.
  W ośrodku w Wiączyniu trenują m.in. strażnicy miejscy

  W ośrodku w Wiączyniu trenują m.in. strażnicy miejscy ©Grzegorz Gałasiński

  Impreza zaplanowana jest na 17 i 18 sierpnia i jest podzielona na dwa etapy.

  - Pierwszego dnia odbędzie się Czempionat Koni Ras Szlachetnych. Jest to wystawa koni, przypominająca wystawę psów. Konie chodzą razem z właścicielami po wydzielonym trójkącie. Jury wybiera czempiona spośród klaczy i ogierów w kilku kategoriach wiekowych. W niedzielę z kolei będzie można zobaczyć II Czempionat Ziemi Łódzkiej w skokach luzem. Młode konie będą musiały bez jeźdźców, pokonać przeszkody ustawione w hali, a jury oceni, który ma najlepsze predyspozycje i wybierze czempiona w tej konkurencji - mówi Maria Antoniewicz-Połeć, organizator imprezy.

  Impreza odbędzie się w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym "ZBYSZKO" w Wiączyniu Dolnym 58a. Wstęp na całą imprezę jest bezpłatny.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo