Kadra na Turcję wybrana! ŁKS - Polonia 3:1. Dwa gole nowych twarzy łódzkiego pierwszoligowca

Grzegorz Gałasiński
W piątek przy ul. Minerskiej ŁKS Łódź pokonał Polonię Środa Wielkopolska 3:1.

Gole zdobyli: Jakub Kostyrka (23), Łukasz Sekulski (48-k), Adam Ratajczyk (88) - Szymon Zgarda (44-k). Łukasz Sekulski i Adam Ratajczyk wzmocnili zespół w trakcie zimowej przerwy.

Mecz rozegrano w formule 3 x 30 minut.

Prowadzenie dla ŁKS uzyskał Jakub Kostyrka wykorzystując sytuację sam na sam. Wyrównał z karnego Szymon Zgarda. Sędzia podyktował jedenastkę za faul Kamila Juraszka, który na stoperze rozegrał cały mecz.

Drugi karny w tym meczu został podyktowany już cztery minuty później. Faulowany był Łukasz Sekulski i wykorzystał jedenastkę.

W 88 minucie bramkę strzelił junior Adam Ratajczyk.

To był ostatni sparing przed wylotem do Turcji.

ŁKS Łódź: (I tercja) Dawid Arndt - Jan Grzesik, Kamil Juraszek, Kamil Rozmus, Oskar Koprowski, Jakub Romanowicz, Bartłomiej Kalinkowski, Wojciech Łuczak, Mikołaj Maschera, Jakub Kostyrka, Rafał Kujawa.

ŁKS Łódź: (II tercja) Dominik Budzyński - Artur Bogusz, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Adam Ratajczyk, Łukasz Piątek, Lukas Bielak, Maciej Wolski, Piotr Pyrdoł - Łukasz Sekulski.

ŁKS Łódź: (III tercja) Michał Kołba - Artur Bogusz, Kamil Juraszek, Jan Sobociński, Adrian Klimczak - Adam Ratajczyk, Łukasz Piątek, Lukas Bielak, Maciej Wolski, Piotr Pyrdoł - Łukasz Sekulski. Trener: Kazimierz Moskal.

Po wygranym 3:1 sparingu z Polonią Środa Wielkopolska poznaliśmy oficjalną kadrę na obóz przygotowawczy w Side. Do Turcji wyleci jutro trzech bramkarzy oraz 24 zawodników z pola.