21 czerwca 1754 r. król  August III z rodziną i dworem...

21 czerwca 1754 r. król August III z rodziną i dworem zatrzymał się w swoim pałacu w Kutnie.

2/6
Król miał w Kutnie pałac, z którego korzystał w drodze...

Król miał w Kutnie pałac, z którego korzystał w drodze między Warszawą i Saksonią. Kutno w połowie XVIII w. znalazło się na trasie nowego traktu pocztowego, bo w 1749 r. August III zmienił drogę wiodącą z Drezna przez Wrocław – Wieruszów – Widawę – Piotrków – Ujazd – Rawę do Warszawy, na trasę biegnącą przez Poznań starym średniowiecznym szlakiem, na którym leżało Kutno. Nowa droga miała skrócić czas przejazdu przez tereny poza granicami Saksonii i Rzeczypospolitej.

3/6
W kutnowskim pałacu saskim dwukrotnie przebywał także...

W kutnowskim pałacu saskim dwukrotnie przebywał także Napoleon. Więcej o pałacu

4/6
21 czerwca 2009  r. rugbyści  „Budowlanych” Łódź zdobyli po...

Łódzcy rugbyści bezkonkurencyjni w Polsce

21 czerwca 2009 r. rugbyści „Budowlanych” Łódź zdobyli po raz czwarty mistrzostwo Polski. W decydującym meczu na stadionie w Gdyni łodzianie pokonali zespół Arki Gdynia 28:23 (16:10). Rok później łódzka drużyna zdobyła mistrzostwo pokonując w finale Lechię Gdańsk. Na zdjęciu: Budowlani po zdobyciu mistrzowskiego tytułu w sezonie 2009/2010

Dalej

Jagiellonia wraca na szczyt. Gładkie zwycięstwo nad Koroną Kielce

Fantastyczny mecz Biało-Czerwonych i pierwszy punkt Polaków w MŚ elity ZDJĘCIA

Mityng Otwarcia Sezonu w Sieradzu. Ponad pół tysiąca startujących. Dzieje się! FOTO