Oferty najmu można składać od 28 września do 16 października. Przetarg rozstrzygnie licytacja stawek czynszu (21 października), ale będą brane pod uwagę też inne czynniki.
- Czy przedsiębiorca ma prowadzi działalność w Łodzi, czy zatrudnia niepełnosprawnych, czy osoby z obszaru rewitalizacji. Nasza strategia najmu skierowana jest przede wszystkim do łódzkich firm - informuje Natalia Cłapak z ŁSI.
W kamienicy są przestrzenie dla biur, usług i lokali gastronomicznych. Jej atutami są: znakomita lokalizacja (tuż obok znajdzie się planowany przystanek kolejowy tunelu średnicowego), odrestaurowane zabytkowe przestrzenie zaprojektowane tak, by spełniały wymogi współczesnych powierzchni biurowych, wprowadzone rozwiązania ekologiczne (oświetlenie LED, biodegradowalne okna, drzwi i podłogi) oraz zielone podwórko, jakie powstanie tam z bujną wysoką i niską zielenią.
- Zielona 6 będzie zielona nie tylko z nazwy. Naszą ideą jest przywracanie zabytków do życia nie tylko poprzez wylanie betonu i wyrównanie ścian. Chcemy, by każdy zabytek, który realizujemy, wspierał środowisko – czy to poprzez fotowoltaikę, zbiorniki na deszczówkę, czy inne ekologiczne rozwiązania. Chcemy pokazać, że nasze piękne, zabytkowe, ponad 100-letnie kamienice mogą funkcjonować w XXI wieku, a pod względem poszanowania środowiska w ogóle nie odstają od nowo powstających biurowców. – mówi Tomasz Piotrowski, prezes ŁSI.
Remont jest już mocno zaawansowany.
- Zarówno boczna ściana frontowego budynku, jak i oficyny w podwórku są już na wykończeniu. Wylewane są właśnie stropy, a wszystkie perełki architektury, na jakie tam natrafiliśmy, zostały odczyszczone i są aktualnie odnawiane w pracowniach konserwatorskich i stolarskich – dodaje Piotrowski.
Mistrzowie urody 2024 - relacja z wręczenia nagród
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?