Kamil Majchrzak i Magdalena Fręch nie zawodzą. LOTOS PZT Polish Tour

Magdalena Fręch
Magdalena Fręch Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour
Tenis. Większość rozstawionych zawodników awansowało do ćwierćfinałów turnieju LOTOS PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski, rozgrywanego na kortach Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu. Swoje mecze wygrali faworyci m.in.: Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Magdalena Fręch, czy Maja Chwalińska.

Pewne zwycięstwo odniósł rozstawiony z numerem pierwszym Kamil Majchrzak (AZSŁódź). Piotrkowianin w swoim drugim meczu po przerwie wygrał z 17-letnim Aleksandrem Orlikowskim (MKTŁódź) 6:1, 6:2. W środowym ćwierćfinale spotka się z turniejową „siódemką” Wojciechem Markiem.
Do drugiej rundy dotarł też Piotr Gryńkowski (Fundacja Eurotenis Łódź), a w pierwszej poległ Kacper Dworak (Winners St J. Wolniak Łódź)
Prawdziwy come back w meczu z Kamilem Gajewskim zaliczył Daniel Michalski. Reprezentant warszawskiej „Mery” po wygraniu pierwszego seta 6:4, w drugiej partii bardzo szybko przegrał cztery kolejne gemy. Kiedy wszyscy kibice szykowali się już na trzeci set – Michalski niespodziewanie odwrócił losy pojedynku i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:4, 6:4.
- Cieszę się, że wygrałem, ale z pewnością nie był to mój najlepszy mecz. W drugim secie bardzo szybko zrobiło się 0:4, choć na całe szczęście równie szybko udało mi się wrócić do stanu 4:4 i wtedy już wiedziałem, że mecz będzie mój – skomentował po spotkaniu Daniel Michalski.
W środowym ćwierćfinale wrocławskiego turnieju dojdzie do trzeciego z rzędu pojedynku mistrza z wicemistrzem Polski. Oprócz wymienionego wcześniej Michalskiego, swoje spotkanie wygrał również Paweł Ciaś. - Chciałbym zagrać lepiej niż w Szczecinie i na pewno wyjdę do tego meczu z bardziej bojowym i agresywnym nastawieniem – zapowiedział przed środowym rewanżem rozstawiony z numerem trzecim Michalski.
Stawkę ćwierćfinalistów uzupełnią: Kacper Żuk (szesnasta wygrana z rzędu), Michał Dembek, Jan Zieliński oraz Maciej Rajski, który w meczu z Mateuszem Terczyńskim nie stracił nawet jednego gema.
W turnieju kobiet – za wyjątkiem Julii Oczachowskiej – wszystkie rozstawione tenisistki stanęły na wysokości zadania. Turniejowa „siódemka” dość niespodziewanie uległa 19-letniej Aleksandrze Jeleń 4:6, 4:6.
Faworytki turnieju nie miały dziś większych problemów. łodzianka Magdalena Fręch (obecnie reprezentuje barwy Górnika Bytom) pokonała Adriannę Sosnowską (AZSŁódź) 6:1, 6:1, a w ćwierćfinale była lepsza od Rozalii Gruszczyńskiej (Górnik Bytom) 6:1, 6:1. Wygrały też Maja Chwalińska, Anastazja Szoszyna, Martyna Kubka i Paula Kania-Choduń.
W najlepszej ósemce turnieju zagra także Stefania Rogozińska-Dzik, która we wtorek obchodziła dziewiętnaste urodziny. Solenizantka wygrała w dwóch setach (6:3, 6:4) z 15-letnią Zuzanną Pawlikowską.
Stawkę ćwierćfinalistek uzupełnia Weronika Falkowska.
Dobrze w turnieju zaprezentowała się Urszula Nebelska (MKT Łódź). Po zwycięstwie nad Martą Komar z Sopotu 6:2, 0:6, 6:3, uległa w II rundzie Pauli Kania-Choduń z Warszawy 0:6, 2:6.