Nasza Loteria

Kąpieliska, baseny, siłownie, kluby, galerie - czekają z utęsknieniem na gości

Artykuł sponsorowany
Kończy się okres ograniczeń związanych z uprawianiem sportu i rekreacji, szczególnie trudny dla osób przyzwyczajonych do aktywności fizycznej i kulturalnej

W ramach IV etapu odmrażania sportu można już będzie wypoczywać nad wodą, na kąpieliskach miejskich i na basenach. Niektóre już zostały otwarte, inne przygotowują się na pierwszych po przerwie gości. Otwierają się także siłownie w lokalach i siłownie plenerowe, zaś kluby fitness przechodzą z zajęć zdalnych na zajęcia w salach ćwiczeń. Dzieci mają znów do dyspozycji place zabaw, a dorośli mogą odwiedzać – choć z ograniczeniami – miejskie galerie sztuki. I znów można się też wybrać na wycieczkę rowerową organizowaną w ramach Zielonej Łodzi. Poniżej – szczegóły.

Wypoczynek nad wodą

Pomimo epidemii, w tym roku kąpieliska miejskie zostały otwarte nawet wcześniej niż w latach ubiegłych. Już od 10 czerwca można kąpać się w Arturówku oraz na Stawach Stefańskiego i Stawach Jana. – W porównaniu z poprzednimi latami będziemy mieli na tych kąpieliskach większą liczbę ratowników, wyposażonych w dodatkowe środki ochrony osobistej. Chcemy zapewnić jak największe bezpieczeństwo kąpiącym się, dlatego też ratownicy oprócz monitorowania akwenów wodnych będą również sprawdzać, co się dzieje na plażach i podejmować interwencje w przypadku naruszenia obowiązujących przepisów – wyjaśniła Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Lodzi.

Ponownie zostały otwarte niektóre baseny. Pierwszą łódzką pływalnią udostępnioną mieszkańcom był Wodny Raj na Teofilowe, gdzie amatorzy pływania pojawili się 11 czerwca. Odkryte baseny przy ul. Sobolowej (Anilana) i ul. Głowackiego zostaną otwarte w późniejszym terminie. - Po otrzymaniu informacji o możliwości uruchomienia basenów rozpoczęliśmy napełnianie ich wodą. Następnie zostaną pobrane próbki dla sanepidu. Będziemy czekać na wyniki - jeśli okażą się pozytywne, to będziemy mogli otworzyć te baseny około 20 czerwca – poinformowała Joanna Skrzydlewska.

Niespodzianki na Fali

Wiadomo już także, że największy łódzki zespół basenów - Aquapark Fala - wznowi swoją działalność 26 czerwca. Dodatkowy czas potrzebny jest na zakończenie wszystkich projektów modernizacyjnych, które rozpoczęto podczas przymusowej przerwy w działalności. Poza typowymi pracami konserwacyjnymi (m.in. wymianą uszkodzonych płytek, uszczelnianiem fug i odnową powłok malarskich na terenie całego Aquaparku), pracowaliśmy również nad wieloma niespodziankami. Niektóre z nich można już zdradzić: w zbliżającym się sezonie letnim 2020 uruchomione zostaną kasy letnie. Korzystanie z nowego wejścia na Falę będzie jednoznaczne z rezygnacją z szafki na rzeczy, ale i rabatem w wysokości 2 zł od obowiązującej ceny każdego biletu. W pobliżu kas powstaną przebieralnie na świeżym powietrzu oraz dodatkowe punkty sanitarne. Dla zainteresowanych dostępne będą szafki depozytowe, gdzie będzie można przechować najbardziej wartościowe rzeczy.

Największą metamorfozę w wewnętrznej strefie basenowej Fali przeszedł Bar Mokry, który po przesunięciu przeszklonych witryn oddzielających go od hali z basenem z falą, został powiększony prawie dwukrotnie. Największym fanom FALI nie trzeba także przypominać, że trwa budowa nowej wieży zjeżdżalni z czterema imponującymi trasami zjazdu. Prace zakończą się tutaj na przełomie czerwca i lipca i wtedy goście będą już mogli przetestować najnowsze zjeżdżalnie.

Siłownie i kluby fitness wracają do zajęć

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi IV etapu odmrażania sportu od 6 czerwca można korzystać m.in. z siłowni oraz klubów fitness. Te ostatnie w minionych tygodniach do prowadzenia zajęć wykorzystywały Internet. W trakcie zdalnych zajęć profil miasta odwiedziło 3,5 mln osób. – Ćwicząc, spalaliśmy dziennie 51 milionów kalorii. Jeżeli przeliczymy to na burgery, to wyjdzie, że każdego dnia spaliliśmy 100 tysięcy burgerów. Myślę więc, że przed sezonem letnim jesteśmy dobrze przygotowani do tego, żeby wyjść na plażę i korzystać z uroków pięknej pogody – podsumowała wiceprezydent Joanna Skrzydlewska .– Zachęcam wszystkich łodzian, aby powrócili do swoich ulubionych klubów sportowych i dali szansę na przetrwanie tym, którzy czekali na ich powrót. Ostatnie tygodnie dla tej branży były bardzo trudne – zakończyła Joanna Skrzydlewska.

Otwarte place zabaw i plenerowe siłownie
Otwarte są już także place zabaw i siłownie plenerowe. Do dyspozycji najmłodszych łodzian zostały oddane m.in. place zabaw na terenach rekreacyjnych w Arturówku, na Stawach Jana i Stawach Stefańskiego oraz na Młynku. Wszystkie obiekty zostały zdezynfekowane, na każdym pojawiłą się też informacja z zaleceniami Sanepidu dotyczącymi zasad bezpieczeństwa. W Łodzi dotyczy to ponad 200 placów zabaw i plenerowych siłowni.
Wraca aktywność w parkach
Bezpłatne aktywności w łódzkich parkach co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. W tym roku - ze względu na pandemię - trzeba zachować szczególne środki ostrożności. Mimo to na pierwszych zajęciach i wycieczkach, pojawiły się tłumy. W łódzkich parkach można spotkać się na nartorolkach (wtorki godz. 17.00 i soboty o godz. 10.00), albo wybrać się na wycieczkę rowerową. W planach na sezon letni są także inne zajęcia, a szczegóły znajdą się na facebookowym profilu Zielonej Łodzi.

Galerie sztuki z ograniczeniami

Z początkiem czerwca Miejska Galeria Sztuki zaprasza do zwiedzania wystaw w swoich czterech placówkach. Uczestnictwo w wystawach odbywać się będzie z zastosowaniem koniecznych środków bezpieczeństwa. W galeriach obowiązuje więc noszenie maseczek lub przyłbic, używanie środka dezynfekującego, zachowanie odpowiednich odstępów między widzami. W placówkach jednocześnie będzie mogła przebywać ograniczona liczba osób.

Na główną ulicę Łodzi wróciła normalność

Jak wiadomo, klienci mogą już korzystać z usług restauracji i kawiarni, które po zniesieniu części ograniczeń serwują dania w lokalach oraz w ogródkach gastronomicznych. W związku z tym na ulicy Piotrkowskiej obowiązują już normalne zasady organizacji ruchu, to znaczy uprawnieni do wjazdu są wyłącznie kierowcy posiadający odpowiednie identyfikatory oraz dostawcy (do godziny 11.00).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki