Karate. Olimp Łódź najlepszym klubem Energa Grand Prix Tczew 2023

W dniach 20-21 maja odbyły się międzynarodowe zawody X Energa Grand Prix Tczew. W zawodach wzięli udział zawodnicy z pięciu państw z 59 klubów.

Olimp Łódź w klasyfikacji generalnej zajął pierwsze miejsce zdobywając 13 złotych medali 5 srebrnych i 7 brązowych. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyli zawodnicy Sonkei Gdańsk /8, 5, 23/ a trzecie zawodnicy Union Lwów /6,4,11/.
Cieszą nas bardzo dobre wyniki, cieszy nas również wysoki poziom sportowy naszych zawodników - informuje trener Maciej Gawłowski.
Kseniya Dronchanka wygrała dwie kategorie: kumite seniorek – 55 kg oraz kumite U21 – 55 kg.
Zawodniczka Olimpu zdobyła łącznie 17 punktów nie tracąc żadnego. Wynik bardzo dobry, cieszy brak straconych punktów co świadczy o dobrej obronie i dobrym czuciu dystansu. Brawo Kseniya !!
Bardzo dobry start zaliczył również Erik Rahozenko. Wygrał między innymi dwa razy z bardzo dobrym zawodnikiem ze Szwecji Rickym Haag oraz z zawodnikiem z Azerbejdzanu Tale Yagubovem. Stracił w całym turnieju jeden punkt z Yagubowem natomiast zdobył aż 28 co też jest bardzo dobrym wynikiem.
Erik wygrał dwie kategorie U21 – 75 kg i kumite seniorów – 75 kg.
Kolejne złote medale pierwszego dnia zawodów w którym startowali seniorzy, młodzieżowcy /U21/ , juniorzy i kadeci zdobywali:
Dominik Dziuda – złoto w kategorii U21 w wadze – 67 kg. Również dobry wynik patrząc że Dominik do czerwca jest jeszcze juniorem. W kategorii junior Dominik na tych zawodach nie startował.
Zuzanna Dopieralska – złoto w kategorii juniorek – 53 kg. Również cenne zwycięstwo patrząc że Zuzia dopiero od niecałych dwóch miesięcy jest juniorką.
Kamil Milski – złoto w kategorii juniorów – 61 kg. Pierwsze zwycięstwo Kamila w wyższej kategorii wagowej.
Mykola Lebiedev - złoto w kategorii U21 – 84 kg i pierwszy złoty medal w barwach Olimpu.
Bardzo zadowoleni jesteśmy też z drugiego dnia w którym startowali młodzicy /12-13 lat / i dzieci. Start udany dla wielu naszych zawodników ale szczególnie podkreślić trzeba już bardzo wysoki poziom sportowy czterech zawodniczek: Poli Karbownik, Nikoli Szuby, Julii Domagały i Mai Woźniak. Każda z nich to ścisła czołówka wśród polskich zawodniczek.