Karatecy Olimpu Łódź na Grand Prix Słowacji w Bratysławie

Sześcioosobowa ekipa Olimpu Łódź wystartowała w Grand Prix Slovakia w Bratysławie. Zawody były bardzo silnie obsadzone.

Startowało ok. 1400 zawodników z 21 państw. - Oglądaliśmy kadry narodowe między innymi z Ukrainy, Węgier, Słowacji, Czech, Chorwacji czy Serbii - informuje trener Olimpu Maciej Gawłowski. W tej mocnej konkurencji dało sobie radę trzech zawodników Olimpu. Michał Janczewski aktualny mistrz Polski w kategorii junior (16-17 lat) waga - 55 kg wywalczył drugie miejsce.

Michał w drodze do finału pokonał kolejno zawodników z Białorusi, Węgier, Chorwacji, Chorwacji w finale przegrał z Węgrem.

Krzysztof Szewczyk aktualny mistrz Polski w kategorii kadet (14-15 lat) waga - 63 kg wywalczył trzecie miejsce. W drodze do medalu pokonał dwóch Czechów i dwóch Słowaków. W półfinale przegrał z zawodnikiem ze Słowacji.

Jarosław Kozioł aktualny wicemistrz Polski w kategorii kadet - 70 kg wywalczył trzecie miejsce.

W drodze do medalu pokonał Serba i dwóch Chorwatów. W półfinale przegrał z zawodnikiem Słowacji.

Dawid Szuba w kategorii kadet - 70 kg po wygranych z zawodnikami ze Słowacji i Bośni i Hercegowiny, przegranych z zawodnikami z Białorusi i Słowacji uplasował się na siódmym miejscu.

- Jest to bardzo dobry wynik łódzkich zawodników - ocenia trener Maciej Gawłowski z Olimpu Łódź. - Startowaliśmy na jednym z najmocniej obsadzonych turniejów w Europie w kategoriach wiekowych kadet, junior.

Olimp zaprasza na treningi, informacje: 502-408-486, 601-299-959, [email protected]