Karatecy Olimpu Łódź wywalczyli sześć medali w mistrzostwach Polski

W Zielonce Parceli pod Warszawą odbyły się Mistrzostwa Polski U21, Juniorów i Juniorów młodszych w karate.

Dziesięcioosobowa ekipa Olimpu wywalczyła 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe. W klasyfikacji generalnej Olimp Łódź zajął 7 miejsce na 65 klubów. Gratulacje dla klubu Sonkei Gdańsk, który zdecydowanie wygrał klasyfikację generalną - informuje trener Maciej Gawłowski. - Patrząc na skład naszej reprezentacji na te Mistrzostwa jesteśmy zadowoleni choć zawsze mogło być lepiej.
Tytuły Mistrzowskie wywalczyli: Zuzanna Dopieralska i Dominik Dziuda.

Po długiej przerwie wróciła Antonina Żurawska i od razu sięgnęła po Wicemistrzostwo Polski.
W kategorii U21 – 67 kg aż trzech naszych zawodników stanęło na podium, pierwsze miejsce zajął wcześniej wspomniany Dominik Dziuda a dwa trzecie miejsca wywalczyli Łukasz Bańkowski i Kamil Milczarek.

Ostatni brązowy medal wywalczył Przemek Kołodziejczak w kategorii junior – 68 kg.
Duże nadzieję wiązaliśmy ze startem Kamila Milskiego. Zawodnik ten w związku z polskim przepisem startował już w kategorii U21 (w Polsce liczy się rocznik a nie dzienna data urodzenia). Pomimo tego liczyliśmy na dobry wynik, niestety nie udało się, choć odpadł po dobrej walce.
Na podium nie stanęli także Maciej Róg /powrót po kontuzji/, Oliwka Karbownik i Wiktoria Olszańska /debiut/.

• Przemysław Kołodziejczak – kumite juniorów – 68 kg

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Wspierają nas: TME Kariera, Łódź – Urząd Miasta Łodzi - kończy trener Maciej Gawłowski.