Karol Młynarczyk będzie nowym wicewojewodą łódzkim

Zbigniew Rybczyński
Zbigniew Rybczyński
Karol Młynarczyk jest lekarzem
Karol Młynarczyk jest lekarzem Zbigniew Rybczyński
Udostępnij:
Karol Młynarczyk, powiatowy radny PiS z Pajęczna, będzie wicewojewodą łódzkim. Ale politycznie jego nominacja ma rodowód w łódzkim PiS.

Lekarz, samorządowiec i działacz Prawa i Sprawiedliwości z gminy Strzelce Wielkie w powiecie pajęczańskim będzie nowym wicewojewodą łódzkim. Młynarczyk potwierdza, że wojewoda łódzki, prof. Zbigniew Rau, wysłał do premier Beaty Szydło wniosek o powołanie go na stanowisko swojego zastępcy.

- Można powiedzieć, że na 99 procent jestem już wicewojewodą. Sądzę, że decyzja premiera zapadnie jeszcze w tym tygodniu - mówi Karol Młynarczyk. - Nominację rozpatruję nie tyle w kategorii zaszczytu, co wzięcia na siebie dużej odpowiedzialności.

57-letni Karol Młynarczyk jest szefem klubu PiS w radzie pow. pajęczańskiego, a radnym jest od 1999 roku, kiedy powstały powiaty. Teraz będzie musiał złożyć mandat radnego.

Z zawodu jest lekarzem, ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Od 30 lat pracuje w ośrodku zdrowia w Strzelcach Wielkich oraz na oddziale chorób wewnętrznych szpitala w Pajęcznie. Przez krótki czas pełnił obowiązki dyrektora tej ostatniej placówki, dał się też poznać jako działacz związkowy, był m.in. szefem komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy SP ZOZ w Pajęcznie.

Jak mówi, nową funkcję chciałby pogodzić z choćby jednym szpitalnym dyżurem w miesiącu, by nie stracić kontaktu z zawodem. Decyzja w tej kwestii będzie jednak należeć do wojewody.

Zbigniew Rau nowym wojewodą łódzkim

Młynarczyk w PiS jest od 2002 roku. Jego awans na wicewojewodę jest wiązany ze wzrostem politycznego znaczenia Beaty Mateusiak-Pieluchy, nowej posłanki PiS z okręgu sieradzkiego, a wcześniej, tak jak Młynarczyk, powiatowej radnej PiS w Pajęcznie.

Posłanka Mateusiak-Pielucha (być może przyszła szefowa łódzkiego okręgu PiS) ma zaś tę zaletę, że należy do kręgu najbliższych politycznych przyjaciół Janiny Goss. Formalnie Janina Goss jest tylko skarbnikiem łódzkiego okręgu PiS, de facto należy do najbardziej wpływowych osób w partii, jest także przyjaciółką rodziny Kaczyńskich.

W łódzkim PiS nazwisko Młynarczyka w roli wicewojewody krążyło już od tygodnia. Co oczywiste, tę nominację odbiera się jako twardy, partyjny akcent, w przeciwieństwie do nominacji samego wojewody, który do PiS nie należy.

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki, objął urząd [ZDJĘCIA]

Nie jest jeszcze jasne, czy zostanie powołany drugi wicewojewoda. Gdyby tak się stało, to część łódzkiego PiS liczy na to, że będzie to ktoś z Łodzi, należący do PiS.

Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
7-13 grudnia 2015 r.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 9

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

t
też lekarz
MAM NADZIEJĘ, ŻE P.DR MŁYNARCZYK DOPROWADZI DO POWROTU POGOTOWIA DO STANY SPRZED SPRZEDANIA KONTRAKTÖW DUŃSKIEMU FALCKOWI! NIEKTÓRZY MÖWIÃ, ŻE W FALKU MIAŁA UDZIAŁY P.KOPACZ! PRAWDA TO , CZY TYLKO POMÖWIENIA ZAWISTNYCH O OLBRZYMIĄ KASE Z NFZ!?
j
ja
WOJEWODA RAU JEST Z ŁODZI, wicewojewoda MŁYNARCZYK Z WOJEWÓDZTWA! WSZYSTKO JAK NAJBARDZIEJ LOGICZNE! POMUŚLCIE O WY! MĄDRZY Z ŁODZI!
n
nic się nie zmieni ?
Kolesie,kolesie,przyjaciele ,znajomi i rodziny.
l
lik
Nie ma bo w Łodzi to same........
z
zx
no i masz kolejny z paktu lub układu
l
luk
Rany boskie! Zastępca wojewody łódzkiego z Pajęczna! Czy w naszym mieście nie ma kandydata na stanowisko wicewojewody? Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość? Czy tylko u żłoba?
J
Joanna
Kolejny entelygent z prowincji. Aż dziw że nie ma na imię Beata.
p
polak
Panie Doktorze zobaczymy czy spełni Pan program partii PiS ,a mianowicie państwowa służba zdrowia dla każdego , państwowe ratownictwo medyczne ,a dlaczego się pytam?bo dnia dzisiejszego państwowe NFZ zasila budżet prywatnych przychodni, prywatnych nocnych i swiatecznych przychodni jak i sam Pan dobrze wie wydajecie nasze polskie pieniądze na prywatne pogotowia np.Falck które jeździ w pańskim rejonie,gdzie Pan mieszka, a pieniądze te zamiast trafić do polskich państwowych karetek trafiają do prywatnego Falcka z Danii.czekam na rezultaty
ś
śmieszek
cyt" Jego awans na wicewojewodę jest wiązany ze wzrostem politycznego znaczenia Beaty Mateusiak-Pieluchy, nowej posłanki PiS z okręgu sieradzkiego, a wcześniej, tak jak Młynarczyk, powiatowej radnej PiS w Pajęcznie.
Posłanka Mateusiak-Pielucha (być może przyszła szefowa łódzkiego okręgu PiS) ma zaś tę zaletę, że należy do kręgu najbliższych politycznych przyjaciół Janiny Goss. Formalnie Janina Goss jest tylko skarbnikiem łódzkiego okręgu PiS, de facto należy do najbardziej wpływowych osób w partii, jest także przyjaciółką rodziny Kaczyńskich"....tak się robi karierę w Polsce. Tak było zawsze. Łańcuszek znajomych i znajmomych znajomych kończy sie zawsze na samej górze.
Dodaj ogłoszenie