Karol Młynarczyk będzie nowym wicewojewodą łódzkim

  Karol Młynarczyk będzie nowym wicewojewodą łódzkim

  Zbyszek Rybczyński

  Dziennik Łódzki

  Karol Młynarczyk, powiatowy radny PiS z Pajęczna, będzie wicewojewodą łódzkim. Ale politycznie jego nominacja ma rodowód w łódzkim PiS.
  Karol Młynarczyk jest lekarzem

  Karol Młynarczyk jest lekarzem ©Zbigniew Rybczyński

  Lekarz, samorządowiec i działacz Prawa i Sprawiedliwości z gminy Strzelce Wielkie w powiecie pajęczańskim będzie nowym wicewojewodą łódzkim. Młynarczyk potwierdza, że wojewoda łódzki, prof. Zbigniew Rau, wysłał do premier Beaty Szydło wniosek o powołanie go na stanowisko swojego zastępcy.

  - Można powiedzieć, że na 99 procent jestem już wicewojewodą. Sądzę, że decyzja premiera zapadnie jeszcze w tym tygodniu - mówi Karol Młynarczyk. - Nominację rozpatruję nie tyle w kategorii zaszczytu, co wzięcia na siebie dużej odpowiedzialności.

  57-letni Karol Młynarczyk jest szefem klubu PiS w radzie pow. pajęczańskiego, a radnym jest od 1999 roku, kiedy powstały powiaty. Teraz będzie musiał złożyć mandat radnego.

  Z zawodu jest lekarzem, ukończył Śląską Akademię Medyczną w Katowicach. Od 30 lat pracuje w ośrodku zdrowia w Strzelcach Wielkich oraz na oddziale chorób wewnętrznych szpitala w Pajęcznie. Przez krótki czas pełnił obowiązki dyrektora tej ostatniej placówki, dał się też poznać jako działacz związkowy, był m.in. szefem komisji zakładowej NSZZ Solidarność przy SP ZOZ w Pajęcznie.

  Jak mówi, nową funkcję chciałby pogodzić z choćby jednym szpitalnym dyżurem w miesiącu, by nie stracić kontaktu z zawodem. Decyzja w tej kwestii będzie jednak należeć do wojewody.

  Zbigniew Rau nowym wojewodą łódzkim

  Młynarczyk w PiS jest od 2002 roku. Jego awans na wicewojewodę jest wiązany ze wzrostem politycznego znaczenia Beaty Mateusiak-Pieluchy, nowej posłanki PiS z okręgu sieradzkiego, a wcześniej, tak jak Młynarczyk, powiatowej radnej PiS w Pajęcznie.

  Posłanka Mateusiak-Pielucha (być może przyszła szefowa łódzkiego okręgu PiS) ma zaś tę zaletę, że należy do kręgu najbliższych politycznych przyjaciół Janiny Goss. Formalnie Janina Goss jest tylko skarbnikiem łódzkiego okręgu PiS, de facto należy do najbardziej wpływowych osób w partii, jest także przyjaciółką rodziny Kaczyńskich.

  W łódzkim PiS nazwisko Młynarczyka w roli wicewojewody krążyło już od tygodnia. Co oczywiste, tę nominację odbiera się jako twardy, partyjny akcent, w przeciwieństwie do nominacji samego wojewody, który do PiS nie należy.

  Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki, objął urząd [ZDJĘCIA]

  Nie jest jeszcze jasne, czy zostanie powołany drugi wicewojewoda. Gdyby tak się stało, to część łódzkiego PiS liczy na to, że będzie to ktoś z Łodzi, należący do PiS.

  Najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w skrócie
  7-13 grudnia 2015 r.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Och Karol

  Użyj pieluchy na nocne moczenia prawda wychodzi opornie ale wychodzi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Karol Młynarczyk ustawiony przez Pajęczańską posłankę prawą do szpiku kości jak jej pupil i 10 letnia ich przyjaźń Och Karol ..... Przecież tu śmierdzi coś wypłynęło z Pajęczańskiego sz..... I...rozwiń całość

  Karol Młynarczyk ustawiony przez Pajęczańską posłankę prawą do szpiku kości jak jej pupil i 10 letnia ich przyjaźń Och Karol ..... Przecież tu śmierdzi coś wypłynęło z Pajęczańskiego sz..... I psuje Wizerunek PISu, tu trzeba ABW i cały ten "komitet centralny w Łodzi zlustrować" Moi drodzy polecam wycieczkę śladem pieniądza na stronie UW jest oświadczenie majątkowe tego "pana doktora" i tak ma On ma 300-metrowy dom w Strzelcach Wielkich (powiat pajęczański) tak wypasiony dom szacuję na ponad 1,5 miliona zł , a także 40-metrowe mieszkanie ? . Stan konta wicewojewody jest imponujący: 460 tys. zł oszczędności. Do 15 grudnia Młynarczyk, z zawodu lekarz, prowadził prywatny gabinet medycyny rodzinnej, który w ubiegłym roku przyniósł mu 31,5 tys. zł dochodu. Wicewojewoda gustuje w japońskich samochodach. Ma mazdę 6d, rocznik 2003, wartą 10 tys. zł, mazdę 6, rocznik 2009, wartą 30 tys. zł oraz suzuki swift, które wycenia na 28 tys. zł.
  W 2015 roku Karol Młynarczyk zarobił ponad 128 tys. zł: 98,6 tys. zł w ramach umowy o pracę, nieco ponad 8 tys. zł na umowę-zlecenie, 13,2 tys. zł za wynajem mieszkania oraz ponad 8,1 tys. zł jako diety dla radnego powiatu pajęczańskiego. Mandat radnego oczywiście złożył przed objęciem stanowiska wicewojewody. Wicewojewoda spłaca trzy kredyty na łączną sumę ponad 420 tys. zł.
  Czy ktoś to w końcu policzy razem i rozliczy tego specjalistę od medycyny ?

  źródło http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9310304,oswiadczenie-majatkowe-karola-mlynarczyka-wicewojewody-lodzkiego,id,t.html
  Czy ktoś z Ministerstwa Finansów zainteresował się tym faktem a z czego ten gość żył i z czego płacił rachunki.
  Pytam Kto o czystych finansach mając 460 tys. zł oszczędności "czystej gotówki" na koncie bierze trzy kredyty na łączną sumę ponad 420 tys. zł. i płaci od tego odsetki około 16% ?
  to matematyczne zadanie pozostawiam dla CBA i właścicieli ekologicznych pralni
  Podpowiedź dla niezbyt bystrych Tych Bystrzejszych przepraszam wielki szacun dla Was ale do roboty czas nadszedł.
  1. Sprawdźcie wydział Infrastruktury UW w Łodzi czyje interesy ochrania ten były radny agent PSLu w PISie
  2. Kto go ustawił w Pajęcznie ( PSL )
  3. Sprawdźcie również WINB w Łodzi PINB w Pajęcznie, PINB, w Wieluniu
  Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/9310304,oswiadczenie-majatkowe-karola-mlynarczyka-wicewojewody-lodzkiego,id,t.html
  PREMIA
  jesteście w NIKu z kajdankami po ....... znajdziecie tu http://chomikuj.pl/wielun2/Dokumenty/Powo*c5*82anie+Lidii+Dudek+na+stanowisko,5388003243.png

  A jak jeszcze mało to rodowód rodzinny znajdziecie na kartach IPN Karol M syn Tadeusza
  http://katalog.bip.ipn.gov.pl/listNames.do?idx=M&katalogId=2&pageNo=1&nameId=6016& zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WŁAŚCIWE PRPORCJE,

  ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  WOJEWODA RAU JEST Z ŁODZI, wicewojewoda MŁYNARCZYK Z WOJEWÓDZTWA! WSZYSTKO JAK NAJBARDZIEJ LOGICZNE! POMUŚLCIE O WY! MĄDRZY Z ŁODZI!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I znów to samo????

  nic się nie zmieni ? (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kolesie,kolesie,przyjaciele ,znajomi i rodziny.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ot klika

  zx (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  no i masz kolejny z paktu lub układu

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wicewojewoda

  luk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Rany boskie! Zastępca wojewody łódzkiego z Pajęczna! Czy w naszym mieście nie ma kandydata na stanowisko wicewojewody? Gdzie jest to prawo i sprawiedliwość? Czy tylko u żłoba?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  środa

  lik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

  Nie ma bo w Łodzi to same........

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Powiatowe kadry PiSSlamu

  Joanna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 3

  Kolejny entelygent z prowincji. Aż dziw że nie ma na imię Beata.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wicewojowoda

  polak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  Panie Doktorze zobaczymy czy spełni Pan program partii PiS ,a mianowicie państwowa służba zdrowia dla każdego , państwowe ratownictwo medyczne ,a dlaczego się pytam?bo dnia dzisiejszego państwowe...rozwiń całość

  Panie Doktorze zobaczymy czy spełni Pan program partii PiS ,a mianowicie państwowa służba zdrowia dla każdego , państwowe ratownictwo medyczne ,a dlaczego się pytam?bo dnia dzisiejszego państwowe NFZ zasila budżet prywatnych przychodni, prywatnych nocnych i swiatecznych przychodni jak i sam Pan dobrze wie wydajecie nasze polskie pieniądze na prywatne pogotowia np.Falck które jeździ w pańskim rejonie,gdzie Pan mieszka, a pieniądze te zamiast trafić do polskich państwowych karetek trafiają do prywatnego Falcka z Danii.czekam na rezultatyzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  NADZIEJA

  też lekarz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  MAM NADZIEJĘ, ŻE P.DR MŁYNARCZYK DOPROWADZI DO POWROTU POGOTOWIA DO STANY SPRZED SPRZEDANIA KONTRAKTÖW DUŃSKIEMU FALCKOWI! NIEKTÓRZY MÖWIÃ, ŻE W FALKU MIAŁA UDZIAŁY P.KOPACZ! PRAWDA TO , CZY TYLKO...rozwiń całość

  MAM NADZIEJĘ, ŻE P.DR MŁYNARCZYK DOPROWADZI DO POWROTU POGOTOWIA DO STANY SPRZED SPRZEDANIA KONTRAKTÖW DUŃSKIEMU FALCKOWI! NIEKTÓRZY MÖWIÃ, ŻE W FALKU MIAŁA UDZIAŁY P.KOPACZ! PRAWDA TO , CZY TYLKO POMÖWIENIA ZAWISTNYCH O OLBRZYMIĄ KASE Z NFZ!?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaka fajna drabina...

  śmieszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

  cyt" Jego awans na wicewojewodę jest wiązany ze wzrostem politycznego znaczenia Beaty Mateusiak-Pieluchy, nowej posłanki PiS z okręgu sieradzkiego, a wcześniej, tak jak Młynarczyk, powiatowej...rozwiń całość

  cyt" Jego awans na wicewojewodę jest wiązany ze wzrostem politycznego znaczenia Beaty Mateusiak-Pieluchy, nowej posłanki PiS z okręgu sieradzkiego, a wcześniej, tak jak Młynarczyk, powiatowej radnej PiS w Pajęcznie.
  Posłanka Mateusiak-Pielucha (być może przyszła szefowa łódzkiego okręgu PiS) ma zaś tę zaletę, że należy do kręgu najbliższych politycznych przyjaciół Janiny Goss. Formalnie Janina Goss jest tylko skarbnikiem łódzkiego okręgu PiS, de facto należy do najbardziej wpływowych osób w partii, jest także przyjaciółką rodziny Kaczyńskich"....tak się robi karierę w Polsce. Tak było zawsze. Łańcuszek znajomych i znajmomych znajomych kończy sie zawsze na samej górze. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo