Karta Dużej Rodziny. Od kiedy?

  Karta Dużej Rodziny. Od kiedy?

  Jolanta Baranowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Nie wiadomo, kiedy w Łodzi zacznie obowiązywać Karta Dużej Rodziny.
  1/2
  przejdź do galerii

  Nie wiadomo, kiedy w Łodzi zacznie obowiązywać Karta Dużej Rodziny. ©Jolanta Baranowska

  Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska skierowała list otwarty do łódzkich przedsiębiorców, zapraszając ich do uczestniczenia w projekcie Karta Dużej Rodziny, czyli zaproponowania ulg dla rodzin z trójką i więcej dzieci. Tymczasem w środę radni z komisji ochrony zdrowia i pomocy społecznej zwrócili uwagę, że brakuje informacji, kiedy zaczną obowiązywać bonifikaty dla rodzin wielodzietnych.
  - List trafił do organizacji zrzeszających przedsiębiorców - mówi Hanna Zdanowska. - W zamian za zaproponowane ulgi firmy mogą liczyć na "reklamę" na stronie internetowej poświęconej karcie. Wejściem do projektu zainteresowany był m.in. Sylwester Cacek. Zastanawiał się nad biletami na mecze w preferencyjnych cenach oraz ulgami w sieci jego restauracji.

  Radni Łukasz Magin (PO) i Piotr Bors (SLD), na komisji ochrony zdrowia domagali się informacji o harmonogramie wprowadzania ulg. Okazuje się bowiem, że zniżki na przejazdy komunikacją miejską - nim trafią pod obrady Rady Miejskiej - muszą być zaopiniowane przez związki zawodowe.

  - Będziemy robić wszystko, by zniżki na bilety weszły w życie we wrześniu - zapewnia prezydent Zdanowska.

  Służby prawne Urzędu Miasta Łodzi pracują też nad systemem ulg w opłatach za odbiór odpadów. Władze miasta liczą, że będą one mogły wejść w życie już 1 lipca, czyli wraz z przyjęciem nowych zasad gospodarowania odpadami.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  miłość

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 17

  ja kocham swoje dziecko. mam jedno bo wiedziałem, że jedno wychowam i zabezpieczę mu to co trzeba. dlaczego z moich pieniędzy (podatków) mam utrzymywać beztroskich dzieciorobów?


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A cóż to za mądrośc życiowa?

  Kulka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  Puknij się w łeb kretynie. W przyszłości to nasze dzieci będą niestety łożyc na takiego wygodnisia i egoistę jak ty bezmyślny palancie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Re: dziecioroby

  Monika (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21 / 17

  Adam, nie wstydzisz się tak mówić o rodzinach wielodzietnych. Ja mam 3 dzieci, każde kocham, wszystkie mają co jeść i najważniejsze , każde z nich ma rodzeństwo i w przyszłości nie zostanie samo. A...rozwiń całość

  Adam, nie wstydzisz się tak mówić o rodzinach wielodzietnych. Ja mam 3 dzieci, każde kocham, wszystkie mają co jeść i najważniejsze , każde z nich ma rodzeństwo i w przyszłości nie zostanie samo. A niestety Twoje dziecko nie będzie miało brata i siostry w przyszłości- zostanie samo. I nie obrażaj , nazywając mnie i mojego męża "dzieciorobami". Pomyśl... Pozdrawiamzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  deb....

  arek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  a teraz zostaje rączka...
  że ty chciałeś jedno. Choć nie powiedziane, że to jedno zostanie odpowiednio wychowane, a co najważniejsze, że dasz radę wychować , bo różne są sytuację, i może być tak,...rozwiń całość

  a teraz zostaje rączka...
  że ty chciałeś jedno. Choć nie powiedziane, że to jedno zostanie odpowiednio wychowane, a co najważniejsze, że dasz radę wychować , bo różne są sytuację, i może być tak, że będziesz np: zmuszony do korzystania przez pewien czas z opieki społecznej, a ja wtedy powiem nie, nie dla niego. Miłością nie nakarmisz. Zanim coś napiszesz pomyśl, uwierz to nie boli.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozwalają duże rodziny

  maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23

  a to o klaps,a to,że kanapka była skromniejsza,nie dają żyć. Ludzie,to przyszłość,chyba,że brak Wam rozsądku i sumienia. Kochajcie własne Dzieci!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  rozwalają duże rodziny

  maria (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

  a to o klaps,a to,że kanapka była skromniejsza,nie dają żyć. Ludzie,to przyszłość,chyba,że brak Wam rozsądku i sumienia. Kochajcie własne Dzieci!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo