Karta Seniora Województwa Łódzkiego

Redakcja
Udostępnij:

W województwie łódzkim odnotowujemy spadek liczby ludności oraz szybki wzrost liczby osób w starszym wieku. Liczba osób w wieku 60+ na koniec 1995 wynosiła 500 tys., w roku 2005 była równa 493 tys., zaś na koniec 2016 było już 647 tys.

24 października 2017 r. Sejmik Województwa Łódzkiego uchwalił program działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim pod nazwą „Karta Seniora Województwa Łódzkiego”.

Pomysł na utworzenie programu oferującego ulgi i zniżki dla osób w wieku 60+ z naszego regionu miał wiele źródeł. Wynikał m.in. z analizy danych demograficznych wskazujących na postępujący szybko proces starzenie się mieszkańców województwa.

Wprowadzenie Karty Seniora Województwa Łódzkiego to również odpowiedź na artykułowaną przez osoby starsze potrzebę otrzymania tego rodzaju wsparcia słyszalną podczas spotkań/warsztatów/szkoleń realizowanych w ramach podstawowej działalności Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Ponadto dodatkowa inspiracja płynęła z działalności lokalnych samorządów naszego województwa, które wprowadzały z dużym skutkiem i pozytywnym odbiorem tego typu rozwiązania na swoim terenie.

Celem wprowadzenia Karty Seniora Województwa Łódzkiego jest: promowanie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów; wzmocnienie kondycji finansowej seniorów; zachęcanie osób 60+ do korzystania z dóbr kultury, edukacji, sportu i innych na terenie województwa łódzkiego; umożliwienie seniorom rozwoju swoich pasji i zainteresowań oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu.

2 listopada 2017 r. Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął zasady realizacji programu działań na rzecz wsparcia osób starszych w województwie łódzkim pod nazwą „Karta Seniora Województwa Łódzkiego” w formie „Regulaminu wydawania i użytkowania Karty Seniora Województwa Łódzkiego”.

Uprawnione do otrzymania karty są osoby, które skończyły 60 lat i zamieszkują na terenie województwa łódzkiego. Od 2 stycznia 2018 r. przyjęto ponad 1000 wniosków, zarejestrowano 4.900 odsłon strony internetowej.

Regionalne Centrum Polityki Społecznej będzie także podejmowało dalsze działania informacyjno-promocyjne dotyczące Karty, z naciskiem na dotarcie do małych, wiejskich gmin. Będą też kontynuowana ekspozycja reklamy w Łodzi na wiatach przystankowych - Citylight.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie