Zamknij

DziennikLodzki.pl - aktualności Łódź, wiadomości Łódź

Katastrofa budowlana na Sienkiewicza w Łodzi. 120 pytań do biegłego w sprawie zawalenia się biurowca w centrum Łodzi

Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/4] Następne

Proces w sprawie katastrofy budowlanej

Dobiega końca proces w sprawie katastrofy budowlanej, kiedy przy skrzyżowaniu ul. Tuwima i ul. Sienkiewicza w centrum Łodzi zawalił się biurowiec. Najważniejsi świadkowie zostali już przesłuchani i teraz przyszła kolej na biegłego z zakresu budownictwa Krzysztofa W. z Łodzi, który stawił się w poniedziałek w Sądzie Rejonowym Łódź – Śródmieście.

Rola biegłego jest kluczowa, ponieważ ma odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące przyczyn i przebiegu katastrofy. Wcześniej przygotował opinię pisemną dla potrzeb prokuratury w postępowaniu przygotowawczym. Dla obrońców reprezentowanych w sądzie w poniedziałek przez adwokatów Wojciecha Woźniackiego i Macieja Węgierskiego opinia okazała się zbyt skromna i niewystarczająca. Dlatego przygotowali pisemną listę aż 120 pytań dla biegłego.

Czytaj też: Katastrofa budowlana na Sienkiewicza. Zawalił się budynek [ZDJĘCIA, FILM]

Nie doszło do ich zadawania, ponieważ sędzia Anna Starczewska uznała, że najlepiej będzie, jeśli Krzysztof W. zapozna się ze wszystkimi pytaniami i przygotuje się do udzielenia odpowiedzi. Dlatego odroczyła rozprawę do 29 października br. Ogrom pytań widocznie zaskoczył biegłego, gdyż zaznaczył, że na ten termin może mieć problemy z przygotowaniem odpowiedzi na wszystkie pytania. Sędzia Starczewska przyjęła jego obawy i oznajmiła, że na wyznaczony termin biegły może przygotować jedynie część odpowiedzi, a potem resztę.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy