Kibice ŁKS razem z siatkarkami ŁKS Commercecon wybierają się na Teneryfę

ŁKS zachęca na twitterze: Kto wybiera się razem z siatkarkami ŁKS-u Commercecon Łódź na Teneryfę? Widzimy się Sport Arenie 19 stycznia o 20:30! Bilety na mecz ŁKS Commercecon Łódź - Tenerife La Laguna dostępne są na https://sportarena.makis.pl. Na mecz Ligi Mistrzyń nie obowiązują karnety

Kibice na pewno wybiorą się na Teneryfę, czyli pójdą obejrzeć mecz w Łodzi i będą dopingować swoje ulubienice. W pierwszym spotkaniu łodzianki wygrały na wyjeździe 3:0.

- Nie ma teraz przestrzeni na popełnianie błędów. Musimy się dobrze przygotować. Takie mecze, jak te najbliższe są trudne, więc musimy pozostać skoncentrowani podczas przedmeczowych analiz oraz taktycznego i technicznego przygotowania do dwóch najbliższych spotkań. Na szczęście gramy je u siebie, więc ominą nas podróże, co pozwoli lepiej rozplanować przygotowania, ale musimy być uważni i zagrać jak najlepiej - ocenił trener Alessandro Chiappini.

Teraz przed Łódzkimi Wiewiórami mecz Ligi Mistrzyń z Tenerife La Laguna. - Cały ten miesiąc jest bardzo intensywny dla nas, gramy co trzy, cztery dni. Dobrze, że jesteśmy w takim ciągu. Myślę, że jesteśmy wszystkie gotowe na ten mecz i teraz po prostu kolejne video, kolejne spotkanie przed nami - powiedziała Aleksandra Gryka.

Środkowa nie ukrywała, że czekała na mecz derbowy z Grot Budowlanymi i na jego wyjątkową atmosferę. - Czekałam na ten mecz. Kibice zrobili na mnie mega wrażenie. To jest coś pięknego grać z takim dopingiem. To bardzo dodaje skrzydeł i podnosi nawet w cięższych momentach, pozwala grać z niesamowitą siłą i energią - podkreśliła Aleksandra Gryka.

Łodzianki są w formie, o czym świadczy ostatni mecz z Fenerbahce Stambuł w Lidze Mistrzyń, wygrany 3:1. W drugim meczu tej trzeciej kolejki Champions League siatkarki Tenerife La Coruna przegrały 0:3 z Allianz MTV Stuttgart. W żadnym secie dzisiejsze rywalki ŁKS Commercecon nie osiągnęły przynajmniej 20 punktów - zdoły w setach 19, 15 i 18. Mecz trwał 69 minut. Najskuteczniejsze w drużynie Tenerife były: Szwajcarka Julie Lengweier, która zdobyła 10 punktów oraz Hiszpanka Belly Bhella Nsungimina - 8 oczek.

Ciekawy był wczorajszy mecz Fenerbahce - Allianz Stuttgart. Zakończył się wygraną Fenerbahce 3:1 (25:20, 22:25, 25:18, 25:16). Niemki są liderkami grupy D, mają bilans wygranych 3-1, drugi jest zespół Fenerbahce 2-2, a łodzianki zajmują trzecie miejsce z bilansem 2-1. Ostatnia jest Teneryfa 0-3. Po dzisiejszym meczu ŁKS Commercecon awansuje w tabeli i dogoni niemiecki team.

Europejska Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) dokonała zmiany w regulaminie Ligi Mistrzów. Do ćwierćfinału bezpośredni awans uzyskają zwycięzcy pięciu grup. Z kolei drużyny, które zajmą drugie lokaty oraz jeden zespół z trzeciego miejsca z najlepszym bilansem zakwalifikują się do baraży, a wygrani dwumeczów uzupełnią stawkę ćwierćfinalistów.

Pasjonująco zapowiada się mecz 1 lutego, w którym ŁKS Commercecon w przedostatniej kolejce zagra na wyjeździe z drużyną ze Stuttgartu. Na koniec grupy łodzianki wystąpią jeszcze w Stambule.

W najbliższą niedzielę - 22 stycznia - o godzinie 16:00 Łódzkie Wiewióry zmierzą się w meczu Tauron Ligi z UNI Opole. Będzie to pierwsza kolejka rundy rewanżowej. W Opolu siatkarki z Łodzi nie straciły nawet seta. Na oba mecze można kupować bilety za pośrednictwem systemu https://sportarena.makis.pl/.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani