Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Kiedy miasto zapłaci za budowę stadionu ŁKS? Niezbędne jest przesunięcie środków

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prezes Mirbudu Jerzy Mirgos
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i prezes Mirbudu Jerzy Mirgos Krzysztof Szymczak
Prace przy budowie stadionu ŁKS przebiegają w tak szybkim tempie, że możliwe jest zakończenie inwestycji już jesienią 2021 roku. - Chcemy zakończyć budowę pół roku przed terminem - mówił Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu, generalnego wykonawcy stadionu ŁKS.

- Umowę podpisaliśmy w zeszłym roku w czerwcu, mija zatem rok jak weszliśmy na teren budowy - opowiadał prezes Jerzy Mirgos. - Mamy termin końcowy - czerwiec 2022 roku. Obiecaliśmy, że postaramy się przyspieszyć realizację prac, by 2021 roku je zakończyć. Nic się takiego nie wydarzyło, aby mogło nam zakłócić ten ambitny plan. Pieniądze jak zawsze oczywiście są problemem, mam nadzieję, że miasto dokona przesunięcia środków, które ma zagwarantowane na przyszły rok. Środki planowane na ten rok w ciągu trzech miesięcy zostaną wykorzystane. Proponuję spotykać się raz na kwartał, by zobaczyć, jakie są postępy prac. W budownictwie nie było kryzysu, jak w innych gałęziach przemysłu.

Na budowę inwestycji miasto ma zagwarantowane w sumie 129.000.000 zł brutto, ale w trzech transzach. Pierwsza zaplanowana na 2019 rok wynosiła 5.455.050 zł brutto i już została wypłacona, druga - 19.400.000 zł brutto ma zostać wypłacona w tym roku, ale wartość przyśpieszonych prac już przekracza tę kwotę. Czy miastu uda się przesunąć środki zagwarantowane na lata 2021-2022 w kwocie 104.144.950 zł brutto i zapłacić wykonawcy wcześniej? Miejmy nadzieję, że nie będzie to trudne.

Co na to prezydent Łodzi Hanna Zdanowska?
- Bardzo dziękuję panu prezesowi za postęp prac - mówiła prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. - Jestem więcej niż przekonana, że te 19,4 mln zł, które mamy zabukowane na ten rok, to państwo wykorzystacie, a jeżeli uda się wam przekroczyć, to będziemy kontynuować tę inwestycję. Widać, jak ten obiekt rośnie w oczach. Latem będziemy mieli pozwolenie na budowę ostatniej trybuny północnej, a na jesieni będziemy montować dach.

Kończymy obiekt, który stworzy jedyne tego typu centrum w Polsce. Będziemy mieli olbrzymi teren rekreacyjno-sportowy przeznaczony dla nas wszystkich.
- Każda sroczka swój ogonek chwali, ale ten obiekt będzie najładniejszy obiekt piłkarski - dodała prezydent Łodzi. - Cała przestrzeń z dwoma halami, rozbudowuje się orientarium, to wszystko sprawia, że to miejsce Łodzi będzie pięknym i funkcjonalnym obiektem.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki