Kiedy Widzew pokazuje charakter, a kiedy jest zwykłym chłopcem do bicia?

Trener Enkeleid Dobi miał okazję tylko raz do takich zażyłości z Merveille Fundambu Fot. Krzysztof Szymczak
Kibice Widzewa nie są zachwyceni postawą swej drużyny w rundzie jesiennej pierwszej ligi.

Widzew śpi na początku meczów

Piłkarze Widzewa w rundzie jesiennej pierwszej ligi strzelili 13 goli, a stracili 18.
Piłkarze Widzewa nie zaczynają spotkań ligowych z werwą i temperamentem. Nie rzucają się skutecznie na przeciwnika, raczej jest odwrotnie. Jesienią Widzew strzelił zaledwie dwa gole w pierwszym kwadransie – na inaugurację pierwszej ligi z Radomiakiem w Pruszkowie i zakończenie rozgrywek z GKS w Tychach. W obu przypadkach szybko strzelone gole to był łabędzi śpiew naszych piłkarzy, bo i jeden mecz, i drugi został przegrany.
Śpiący na początku meczów Widzew, albo mało skoncentrowany, stracił w pierwszych kwadransach pięć bramek. Tylko w meczu z Sandecją udało się odwrócić losy meczu i strzelić jeszcze dwa gole. Mecze z Chrobrym, Termaliką, Puszczą i ŁKS po szybkich ciosach rywali zostały przegrane.
Podobnie jest z fazą meczu po rozpoczęciu drugiej połowy. W kwadransie 46-60 Widzew strzelił tylko dwa gole, a stracił cztery.
To może chociaż w końcówkach spotkań Widzew demoluje przeciwników? Jest na tyle mocny, że gra do końca? Nic z tych rzeczy. W ostatnim kwadransie meczów (76-90 minuta) Widzew strzelił tylko dwa gole, a stracił cztery, wszystkie gdy sędzia już spoglądał na zegarek.

Piłkarze Widzewa najwięcej goli – po trzy – strzelili w ostatnim kwadransie pierwszej połowy (31-45) i w drugim kwadransie drugiej odsłony (61-75).

Najwięcej (pięć) tracili na początku meczów, a najskuteczniej w defensywie Widzew grał pod koniec pierwszej połowy, bo w kwadransie (31-45 minuta) nie stracił żadnego gola.