Kielecki Park Technologiczny przedłuża do 26 lipca rekrutację w konkursie "Najlepszy pomysł na biznes spin off/out". Do wygrania jest 50 000 złotych., które młodym ludziom pomogą w założeniu działalności gospodarczej.

Na początek wystarczy dobry pomysł na biznes, a specjaliści z Parku pomogą ideę zmienić w konkretny biznesplan.

- Wystarczy uzupełnić fiszkę zgłoszeniową, opisać pomysł na biznes i przynieść dokumenty do naszej siedziby przy Olszewskiego. Na przedłużenie rekrutacji zdecydowaliśmy się, bo mieliśmy wiele pytań i próśb w tej sprawie - mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor  Kieleckiego Parku Technologicznego.

Na nagrody finansowe będą mogły liczyć trzy osoby, których pomysły okażą się najciekawsze, najbardziej kreatywne i będą miały potencjał rynkowy. Zgłaszać mogą się studenci, absolwenci oraz pracownicy naukowi. Fiszka i  regulamin znajdują  się na stronie www.technopark.kielce.pl.

I edycję konkursu i 30 000 złotych na rozpoczęcie działalności gospodarczej wygrali studenci Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia Paweł Rokosz i Dawid Szlachetka, którzy chcą stworzyć portal muzyczny. Ich pomysł najbardziej spodobał się komisji, która wysoko oceniła profesjonalne przygotowanie biznesplanu. Rywalizacja ma charakter ogólnopolski.