9/14
67...

67

W tej minucie ostatniego meczu w ekstraklasie pomiędzy Wisłą a ŁKS, rozegranego siedem lat temu, Rafał Kujawa zdobył gola dla łódzkiego zespołu (mecz wygrali krakowianie 3:2).

To też ostatni na ten moment ligowy gol w historii pojedynków obu zasłużonych klubów i oczywiście ostatni strzelony przez ełkaesiaków w meczu z „Białą Gwiazdą” w Krakowie.

Rafał Kujawa nadal występuje w ŁKS, więc w piątek być może znów będzie miał okazję pokonać golkipera Wisły.

10/14
48...

48

W czterech pierwszych meczach nowego sezonu piłkarze Wisły oddali 48 strzałów na bramkę rywala, atakują więc „świątynię” przeciwnika średnio co 7,5 minuty. Dla porównania ŁKS w bieżących rozgrywkach oddał 85 strzałów, stwarza zatem zagrożenie pod bramką rywala średnio co 4,2 minuty.

Statystyki obu zespołów nie przekładają się na razie na gole. Wisła zdobyła w tym sezonie tylko jedną bramkę, ełkaesiacy z gola cieszyli się trzykrotnie.

11/14
116...

116

Do tej pory w najwyższej klasie rozgrywkowej Wisła i ŁKS rozegrały ze sobą 116 ligowych meczów. Bilans gier jest korzystniejszy dla Wisły: 55 zwycięstw, 25 remisów i 36 porażek (bramki: 189-145).

Ostatnie spotkanie obu drużyn w ekstraklasie odbyło się 14 kwietnia 2012 roku w Krakowie. Zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Dane za: historiawisly.pl

12/14
9...

9

Wisła najwyższe zwycięstwo w meczu z ŁKS odniosła 29 czerwca 1921 roku, gdy w Łodzi wygrała aż 9:0. Cztery bramki dla niej strzelił Władysław Kowalski, po dwie Stefan Dydaś i Henryk Reyman, a jedną Stanisław Marcinkowski. Dane za: historiawisly.pl