Kilka wskazówek jak się pozbyć długów?

Materiał informacyjny szybkagotowka.pl
Udostępnij:
Praktyczne porady, jak się pozbyć długów. Zachęcamy do sprawdzania swoich długów i podpowiadamy, jak spłacić długi.

Jesteśmy tylko ludźmi i życie pisze dla nas różne scenariusze. Nie zawsze z dobrym zakończeniem. Bywa tak, że los zmusza nas do zaciągnięcia pożyczek, których nie możemy później spłacić. Może się również zdarzyć tak, że sytuacja losowa uniemożliwia nam zapłacenie raty kredytu lub pieniądze, które posiadamy nie starczają nam na zakup leków. Co robić w takiej sytuacji? Czy jest może złoty sposób na pozbycie się długów? Dzisiaj postaramy się przedstawić Wam kilka pomysłów, jak poradzić sobie z niespłaconym zadłużeniem.

Jak sprawdzić swoje długi?

 • Na początku podpowiemy Wam, jak możecie sprawdzić, czy posiadacie w jakiejkolwiek firmie lub banku długi i niespłacone zadłużenia. Można to zrobić na kilka sposobów:
 • Jeżeli masz problem ze spłatą bieżących zobowiązań i spóźniasz się zapłatą zaledwie kilka tygodni, najprawdopodobniej otrzymałeś SMS-a lub maila przypominającego o terminie spłaty. W „przypominajce” znajdziesz, informację jaką dokładnie kwotę musisz zapłacić, aby pozbyć się długu.
 • Inna możliwość to otrzymanie pisma wzywającego do uregulowania zaległości. Znajdziesz tam dokładną kwotę swojego długu. Sprawa robi się wtedy poważna i nie należy tego lekceważyć.
 • W przypadku posiadania niespłaconego długu, gdzie od terminu płatności minęło już co najmniej 30 dni firma, której zalegasz, może Cię zgłosić do bazy dłużników, np. BIG (Biuro Informacji Gospodarczej) - wykreślenie z takiego zestawienia zajmuje już trochę czasu i jest czasami problematyczne. Banki przed udzieleniem kredytu lub pożyczki często sprawdzają historię kredytową swoich klientów - warto mieć to na uwadzę.
 • Raz na 6 miesięcy możesz pobrać bezpłatny raport BIK (Baza Informacji Kredytowej) na temat swojej historii.
 • Jeżeli jednak sprawa trafiła już do komornika, szczegółowych informacji powinieneś szukać właśnie u niego.

Pamiętaj, że swoje zadłużenie możesz sprawdzić nie tylko w rejestrze BIG czy BIK, ale również w Krajowym Rejestrze Długów, w InfoMonitor oraz w Rejestrze Dłużników ERIF. Wystarczy się zalogować i otrzymasz dokładny pogląd na temat swojej sytuacji kredytowej. Dzięki temu dowiesz się, jak wysokie są Twoje ewentualne długi.

*

Jak pozbyć się długów?

 • Długi to zmora. Nikt z nas nie chce ich mieć, jeżeli jednak już wydarzy się taka sytuacja to dobrze wiedzieć, jak można się ich pozbyć. Przedstawimy teraz kilka sposobów na pozbycie się długów:
 • Po pierwsze musisz zweryfikować swoje zachowanie i zastanowić się, co doprowadziło Cię do takiej sytuacji oraz jak możesz jej uniknąć w przyszłości. Tylko konkretny plan na przyszłości uchroni Cię od powtórzenia tego błędu.
 • Postaraj się nadpłacać istniejące już długi. Jeżeli nie masz odpowiednich ilość pieniędzy, może musisz poszukać lepiej płatnej pracy lub dodatkowej. Przejrzyj rzeczy, które masz w domu - może niektóre możesz sprzedać, a zarobione pieniądze przeznaczyć na spłatę długu.
 • Przyjrzyj się swojemu domowemu budżetowi. Może musisz zweryfikować swoje niektóre wydatki i dzięki temu znajdziesz dodatkowe pieniądze na spłatę zobowiązania. W prowadzeniu domowego budżetu pomagają arkusze kalkulacyjne oraz planowanie wydatków.
 • Postaraj się obniżyć koszty swojego życia. Przykładowo - jesteś w kinie 2 razy w miesiącu? Może musisz na pewien czas zrezygnować z tej przyjemności. Być może nowe buty muszą poczekać trochę dłużej, niż planowałeś.
 • Szukaj oszczędności. Zamiast długich kąpieli w wannie weź szybki prysznic. Poszukaj może tańszych dostawców za swoje usługi. Staraj się oszczędzać prąd i rób przemyślane zakupy spożywcze.
 • Zastanów się nad konsolidacją kredytów. Nie wiesz, co to oznacza? Najprościej mówiąc, jest to zmiana kilku zobowiązań w jedno. Musisz tylko znaleźć firmę lub bank, który konsoliduje Twoje długi. Otrzymasz nową wysokość raty i terminy spłaty. Jest to dobra opcja, ponieważ może pozwolić na odciążenie domowego budżetu. Możesz również uzyskać atrakcyjniejsze oprocentowanie, a oprócz tego otrzymasz bardzo jasny obraz swojego zadłużenia.

Pożyczki dla zadłużonych - czy pomogą wyjść z długów?

Powyżej przedstawione rady na wyjście z długów to nie wszystko. Jest jeszcze co najmniej jedna możliwość - pożyczki dla zadłużonych. Niektóre osoby decydują się zaciągnięcie jednej pożyczki, aby spłacić drugą. Z taką praktyką spotykamy się najczęściej, gdy nadchodzi ostateczny termin spłaty najstarszego zobowiązania. Nie ma co się dziwić. Jeżeli do naszego mieszkania zaczyna pukać komornik, chcemy jak najszybciej pozbyć się długu. Takie rozwiązanie może się okazać dla wielu osób korzystne. Niestety nie wszystkie firmy, udzielają tego typu pożyczek. Jeżeli jednak takiej potrzebujesz, zapoznaj się z ofertą Szybka Gotówka. Firma ta pomogła już wielu osobom uchronić się przed windykacją i komornikiem. Wystarczy tylko pamiętać, żeby nie wpaść w spiralę zadłużenia, a uda Ci się w ten sposób pozbyć swoich długów.

Dodaj ogłoszenie