Kino 3D w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi od połowy...

  Kino 3D w Wytwórni Filmów Fabularnych w Łodzi od połowy września

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Kino 3D Wytwórnia rozpocznie działalność w dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych na ul. Łąkowej w Łodzi. Inauguracja nastąpi już 15 września.
  Przy hotelu Hilton powstało kino 3D

  Przy hotelu Hilton powstało kino 3D ©Grzegorz Gałasiński/archiwum

  Filmem pokazanym podczas otwarcia będzie "Kongres" Ariego Folmana, autora "Walca z Baszirem". Film jest połączeniem kina aktorskiego i animacji. Jego premiera odbyła się na festiwalu w Cannes. Jego kanwą jest "Kongres futurologiczny” Stanisława Lema. "Kongres" jest międzynarodową koprodukcją, w której bierze udział m.i.n łódzkie studio Opus Film, którego siedziba również mieści się na ulicy Łąkowej.

  ZOBACZ: Wytwórnia Filmów Fabularnych: nasza "fabryka snów" [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

  Kino 3D Wytwórnia to dziś jedna z najnowocześniejszych sal kinowych w Polsce. Odrestaurowana została w duchu minionej epoki, ale dysponuje widownią na 169 widzów.

  - Program kina skierowany będzie zarówno do widzów, którzy chcą oglądać najgłośniejsze światowe premiery, ale również znaleźć w repertuarze artystyczne i niszowe produkcje - mówi Mariola Wojtysiak, prezes TOYA Studios, operatora kina. - W ofercie pojawią się najważniejsze obrazy polskiego i europejskiego kina oraz wybrane pozycje hollywoodzkie, w tym także realizowane w technologii 3D.

  Podczas kolejnych miesięcy na wielkim ekranie arthousowego kina będzie można oglądać m.in. filmy Michaela Hanekego, który w październiku, jako gość łódzkiej Szkoły Filmowej, w klubie Wytwórnia odbierze tytuł doktora honoris causa. Będzie można też wziąć udział w piątej edycji Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA w 2014 roku. Ponadto kino będzie zaangażowane przy programach edukacyjnych, takich jak Akademia Planete+ Doc.

  CZYTAJ WIĘCEJ O: WYTWÓRNI

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo