KK 44 Łódź organizuje w hali przy ul. Styrskiej turniej karate

Kamil Ochocki – mistrz świata i Europy, pierwszy laureat mistrzostw Łodzi w kumite archiwum
W sobotę odbędą się mistrzostwa Łodzi w kumite. To piąta edycja tych zawodów. Zorganizowana zostanie w hali Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej.

Mistrzostwa organizuje Klub Karate 44 Łódź. Turniej zaczyna się o godz. 9 i potrwa do godz. 15.

Swój przyjazd na zawody awizowali najlepsi karatecy z województwa łódzkiego. W turnieju będą startowały zarówno dzieci z przedszkola, z białymi pasami, jak i dorośli, seniorzy, mistrzowie świata i Europy.

Triumfatorem pierwszej edycji tego turnieju jest Kamil Ochocki, reprezentant Klubu Karate 44. W sobotniej edycji mistrzostw zwycięzca sprzed pięciu lat Kamil Ochocki nie wystartuje, gdyż od dzisiaj do niedzieli przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej w Centrum Japońskich Sztuk Walki Dojo Stara Wieś. To największy ośrodek do trenowania sztuk walki w całej Europie.
Kamil Ochocki ostatni swój sukces odniósł w minionym roku. W listopadzie 2017 roku w Rumunii odbywały się mistrzostwa Europy w karate tradycyjnym.

– Zdobyłem na tych zawodach złoty medal – opowiada Kamil Ochocki. – Pierwsze miejsce zająłem w konkurencji en-bu mężczyzna - mężczyzna wraz kolegą klubowym Jakubem Matuszewiczem.

Jakub Matuszewicz to doskonale znano nazwisko z naszego plebiscytu Sportowiec Roku powiatu łódzkiego. Karateka KK 44 zajął w nim drugie miejsce, przegrywając tylko z mistrzynią świata w tańcu sportowym Laurą Osadą.
Para Kamil Ochocki – Jakub Matuszewicz wcześniej zdobyła mistrzostwo Polski, dzięki czemu zyskała promocję na mistrzostwa Europy. Gratulacje dla naszej pary.

– To był rewanż za mistrzostwa Europy z 2016 roku, gdzie też z Jakubem Matuszewiczem zajęliśmy drugie miejsce – dodaje Kamil Ochocki. – W drugim swoim starcie w mistrzostwach Europy stanęliśmy na najwyższym podium. Jednocześnie w Rumunii odbywały się mistrzostwa świata w karate Fudokan. To zaprzyjaźniona z nami federacja. W tych zmaganiach także startowałem. Udało mi się wywalczyć pierwsze miejsce w mistrzostwach świata w konkurencji kumite drużynowego, czyli w walkach. Startowaliśmy, broniąc barw reprezentacji Polski. Obok mnie w biało-czerwonych barwach walczył Konrad Kardas z Wielunia i karateka z Bytomia.

W Klubie Karate 44 Łódź nie brakuje utalentowanych zawodników. Podczas sobotnich mistrzostw Łodzi odbędzie się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu KK 44 za 2017 rok. Laureatami plebiscytu zostali: Katarzyna Łuszczyńska (kategoria junior), Marta Kopytowska (junior młodszy), Jakub Matuszewicz (senior), Stanisław Budecki (junior), Patryk Szymański (junior młodszy), Jakub Kalinowski (młodzik), Gabriel Frątczak (młody talent).