18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Klasyk powiedział

Witaszczyk na dziś
Jerzy Witaszczyk
Jerzy Witaszczyk DziennikŁódzki/archiwum
Idzie zima, ale już dziś warto przestrzec amatorów wczasów nad polskim morzem, zwłaszcza w Świnoujściu, kurorcie rozdzielonym na dwie części wodą.

Od zawsze sprawę załatwiała przeprawa promowa, ale w 2012 roku może być problem. Na jej utrzymanie zabraknie pieniędzy. Państwowa subwencja wyniesie 22 miliony, przeprawa ma kosztować 26,4 miliona.

Gdzie się podziały pieniądze? Kryzys. Musimy zaciskać pasa. To dlatego Łodzi, Wrocławiowi i Poznaniowi została odebrana nadzieja na Kolej Dużych Prędkości, a wraz z nią szanse na rozwój tych miast i regionów. Kasa pusta.

Najważniejsze jednak, że rząd nie na wszystkim ściboli. Nie oszczędza na ludziach! Ta humanitarna idea jest ściśle przestrzegana. Wczoraj dowiedzieliśmy się, ile pieniędzy od początku kryzysowego roku rząd dodatkowo wydał na ludzi. Ponad 54 miliony! Oczywiście, nie na wszystkich ludzi, tylko na swoich. Takie pieniądze w formie nagród za niezwykłe osiągnięcia, ministerstwa rozdały czynownikom.

Najwięcej - 10,5 miliona - Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czemu trudno się dziwić, skoro Polska jest głównym graczem w światowej polityce. Ponadto ludzie z MSZ przywykli do wyższych standardów - korzystają z najdroższego w Polsce kibla. Sam remont kosztował pół miliona. Laur wicemistrza zdobyło Ministerstwo Obrony Narodowej - ponad 8 milionów dał Klich swoim podwładnym za twórczą dezorganizację armii.

To dobrze, że rząd docenia ludzi. Już klasyk radzieckiej literatury powiedział: Człowiek - to brzmi dumnie. Oczywiście, człowiek z rządu.

Jerzy Witaszczyk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki