Kłopoty przez reformę AN-ów

  Kłopoty przez reformę AN-ów

  Matylda Witkowska

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Pani Krystyna martwiła się, jak wyjaśni błąd administracji

  Pani Krystyna martwiła się, jak wyjaśni błąd administracji ©Łukasz Kasprzak

  Prawie 1500 zł źle naliczonych należności za ciepłą wodę miała zapłacić pani Krystyna Olczyk, emerytka, właścicielka mieszkania przy ulicy Kniaziewicza w Łodzi. Jest przekonana, że to wina zamieszania, związanego z reformą AN-ów i przekazaniem zarządzania wspólnotami mieszkaniowymi prywatnym firmom.
  Pani Krystyna martwiła się, jak wyjaśni błąd administracji

  Pani Krystyna martwiła się, jak wyjaśni błąd administracji ©Łukasz Kasprzak

  79-letnia pani Krystyna przez lata co miesiąc zużywała niewiele ponad metr sześcienny ciepłej wody. Ale w kwietniu okazało się, że za ostatni rok ma dopłacić... 1468 zł i 21 gr . Tyle chce od niej uzyskać Administracja Nieruchomości Łódź-Bałuty Nowe, która zarządza kamienicą.

  - Ta kwota to moja cała emerytura. Nie mam takich pieniędzy - żali się nasza Czytelniczka. - Nie mogłam tyle zużyć. Mieszkam sama, nikt do mnie nie przychodzi i nikt się nie kąpie.

  Łodzianka przeprowadziła w tej sprawie własne dochodzenie. Okazało się, że prawdopodobnie zaszła pomyłka: w administracji jako stan licznika zapisano 98 metrów sześciennych, tymczasem obecnie jego stan wynosi 53 metry sześcienne.

  - Prawdopodobnie zużyłam 48 metrów i ktoś popełnił błąd - mówi emerytka. - Niestety, nie jestem w stanie tego wyjaśnić. Miesiąc temu napisałam do administracji, ale wciąż nie otrzymałam odpowiedzi - żali się łodzianka.

  Stres pani Krystyny pogłębia to, że mieszka w prywatnym mieszkaniu, będącym częścią wspólnoty mieszkaniowej. W związku z reformą łódzkich AN-ów od poniedziałku obowiązki administracji Łódź-Bałuty Nowe przejmie prywatna firma.

  - Podejrzewam, że wyczekują piątku, by przekazać sprawę komuś innemu. Jak będę dochodzić swoich racji? - denerwuje się emerytka.

  Tomasz Ciszewski, dyrektor AN Łódź-Bałuty Nowe, przyznał, że wyjaśnienie błędu utrudniła reorganizacja pracy, związana z przekazaniem zarządu nad wspólnotami mieszkaniowymi.

  - Administrator budynku został kilka miesięcy temu zwolniony i nie możemy z nim skonfrontować wysokości odczytu - mówi Tomasz Ciszewski.

  Po naszej interwencji znalazł jednak rozwiązanie.

  - Nowy administrator ponownie wykonał odczyt. Rzeczywiście, zaszła pomyłka - przyznaje dyrektor AN Łódź-Bałuty Nowe.

  Tomasz Ciszewski zapewnia, że naliczona dopłata zostanie anulowana.

  - Załatwimy to jeszcze w tym tygodniu, przed przekazaniem administracji. Naprawdę nie chcemy przekazywać innym niezałatwionych problemów - mówi.

  Jak zapewnia dyrektor, przekazanie administracji odbędzie się płynnie, bez utrudnień dla lokatorów.

  - Zmieni się zarządca nieruchomości, ale administrator budynku będzie ten sam - dodaje.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kłopoty przez reformę AN-ów

  wojetk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  chyba wiem co się stało. Pani miała uśredniane odczyty z wodomierza. Administratorzy się zmieniali, mieli mało czasu, musieli szybko dać listy do informatyka więc Pani uśredniali żeby było...rozwiń całość

  chyba wiem co się stało. Pani miała uśredniane odczyty z wodomierza. Administratorzy się zmieniali, mieli mało czasu, musieli szybko dać listy do informatyka więc Pani uśredniali żeby było szybciej. I tak uzyskali zawyżone zużycie. Teraz Pani powinna mieć korektę, a więc dopóty dopóki nie osiągnie stanu 98 m3 ma zużycie 0 m3, płaci 0 zł i dostaje zwrot za nadpłatę. Zwrot to wpłacone zaliczki, które pokrywają zużycie w danym okresie rozliczeniowym do 53 m3. I tyle.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  GDZIE SIĘ PODZIAŁY NADPŁATY ZA MEDIA ZA 2012r.??????

  lokatorka (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 12

  AN"Zielony Rynek"do dnia dzisiejszego nie przedstawiła rozliczeń za MEDIA za 2012r.mimo, że taki obowiązek wynikający z umowy najmu minął w dniu 31 marca 2013r.Czy odda NADPŁATY z odsetkami?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo