Kobieta na krańcu świata, czyli Martyna Wojciechowska. Jakimi zdjęciami zachwyci nas tym razem?

Newsroom 360
Newsroom 360
Martyna Wojciechowska Instagram. Co nowego u gwiazdy?
Martyna Wojciechowska Instagram. Co nowego u gwiazdy? Sylwia Dabrowa /polska press
Udostępnij:
Martyna Wojciechowska to barwna postać telewizyjna. Od lat jest dziennikarką, prezenterką telewizyjną, podróżniczką i pisarką. Jej Instagram wypełniony jest pięknymi zdjęciami z podróży, kulisami z kręcenia programu "Kobieta na krańcu świata" oraz chwilami z życia prywatnego. Na instagramowym profilu Martyny nie można się nudzić. Zobacz, jakimi nowymi zdjęciami zachwyca gwiazda.

Martyna Wojciechowska jest polską podróżniczką, dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Prowadziła wiele programów telewizyjnych oraz współpracowała z kilkoma miesięcznikami i magazynami. Brała udział w rajdach samochodowych. Prowadzi program podróżniczy "Kobieta na krańcu świata", w którym wraz z ekipą podróżuje po całym świecie i przedstawia historie niezwykłych kobiet.

Jest honorową ambasadorką WWF Polska. Martyna Wojciechowska na swoim Instagramie pokazuje zdjęcia z różnych podróży, urywki życia prywatnego i zawodowego.

Wojciechowska na Instagramie. Co nowego u Martyny?

KTO CHCE PREZENT?😜
Bo tak się składa, że mam ich kilka do rozdania dla tych, którzy poznali już kampanię Fundacji UNAWEZA #CoChceszPowiedziecSwiatu

Enough. Peace. Love. Hope.
Wystarczy wrzucić u siebie zdjęcie i napisać, które z tych haseł jest Wam najbliższe i dlaczego.

A TY? CO CHCESZ POWIEDZIEĆ ŚWIATU?
Oznaczcie moje konto @martyna.world i konto @unaweza.foundation i nie zapomnijcie o dodaniu #CoChceszPowiedziecSwiatu żebym mogła Was znaleźć!
Wróćcie tu w komentarzu i dajcie znać, że zrobione✌️

Czekam do końca przyszłego weekendu (czyli do 23:59 w niedzielę😜)
A w prezencie dla kilku osób wyślę koszulki z wybranym hasłem lub unikatowe torby, które powstały w pojedynczych sztukach i nie będą w sprzedaży.
To jak, kto dołącza?
M.
P.S. Koszulki są dostępne w @martyna.world.shop
To sklep, który pomaga i regularnie część kwoty z zakupionych przez Was produktów (widzicie ją od razu w koszyku) przekazujemy na działania Fundacji UNAWEZA.
fot. Marta Wojtal
#martynawojciechowska #unawezafoundation #unaweza #enough #peace #love #hope


#CoChceszPowiedziecSwiatu
Peace.
NILOFAR AYOUBI. Usłyszałam o Niej, gdy śledziłam ewakuację mieszkańców z Afganistanu do Polski. Nilofar trafiła na listę osób, których talibowie chcieli pozbyć się w pierwszej kolejności. Wykształcona, niezależna kobieta walcząca z dyskryminacją i krytykująca terrorystów nie miała szans w nowej rzeczywistości. Starałam się być na bieżąco z jej historią, kiedy uciekała z rodziną i kiedy przebywała w ośrodku dla uchodźców. Brakowało jej wsparcia, bo jest ofiarą nie „tej” wojny. Uchodźcy z Bliskiego Wschodu nie byli i nie są witani u nas chlebem i solą.

Nilofar przez pierwszą część swojego życia udawała chłopca. To dosyć popularna praktyka w Afganistanie, znana jako „bacza pusz”. Rodzice „przebierają” córki za synów, a to im pozwala cieszyć się większą wolnością w radykalnym środowisku. Nilofar mogła dzięki temu sama wychodzić na zakupy, uprawiać sport i pełnić inne role zarezerwowane dla chłopców. Była szczęśliwa. Nikt się nie zastanawiał, jakie to będzie miało dla niej konsekwencje.

Ale kiedy jej ciało zaczęło nabierać kobiecych kształtów, musiała wrócić do dawnej roli. Wolność się skończyła. „Od tej pory rzadko opuszczałam dom. Miałam depresję i myśli samobójcze. Nigdzie nie pasowałam” - tak wspomina tamten czas.

Wyjechała na studia do Indii, wróciła dopiero na pogrzeb ukochanego taty. Została już w Afganistanie i wzięła ślub z mężczyzną, którego wskazała jej matka. Miała szczęście, bo mąż Ją wspierał i rozumiał potrzebę działania. Nilofar stała się prężną businesswoman i aktywistką na rzecz kobiet. Głośno walczyła o ich prawa.

W sierpniu ubiegłego roku talibowie po 20 latach odzyskali władzę w Afganistanie, nienawidzący kobiet terroryści wrócili. Wprowadzono szereg zakazów, dzisiaj już dziewczynki nie mogą się kształcić powyżej 6.klasy, a kobiety opuszać domu samotnie i pokazywać się publicznie bez zasłoniętego ciała. Muszą zakrywać także twarz. Znowu są niewidzialne.
c.d. w komentarzu ✍️


A Ty? #CoChceszPowiedziecSwiatu
LARYSA MACHYNIA mówi Love. Miłość.
Jest mamą zastępczą z Ukrainy, z miłością opiekuje się 7 dzieci. Część z nich ma za sobą potworne wspomnienia i przeżyte traumy. Przed wojną wszyscy wszyscy mieszkali w domu w Irpieniu. Larysa była szczęśliwa. Ukończyła dwa fakultety na studiach, ma wykształcenie psychologiczne. Pracowała też w urzędzie ubezpieczeń społecznych, a Jej mąż, Mychajło, prowadził własną firmę. Powodziło im się całkiem dobrze.

Do końca nie chciała uwierzyć, że wojna stanie się ich rzeczywistością. Nawet w noc pierwszego wybuchu, kiedy o 4.30 obudził ją straszliwy huk, myślała, że to fajerwerki. Otrzeźwił ja dopiero telefon od siostry, mieszkającej w innym obwodzie.
– To wojna, Larysa. Uciekajcie!

Kiedy 24 lutego rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainę, zapanowała panika. Coś trzeba zrobić. Czułam, że nie ma sensu dublować pracy innych organizacji pomocowych, tylko znaleźć mniej zaopiekowany obszar.

Fundacja UNAWEZA, powołana przeze mnie do życia blisko trzy lata temu, od początku miała na celu wspieranie kobiet. CHCIAŁAM ZNAĆ Z IMIENIA I NAZWISKA KAŻDĄ NASZĄ PODOPIECZNĄ i nieść wsparcie długofalowo. Dlatego wybrałyśmy działanie na rzecz matek zastępczych ewakuowanych z dziećmi z Ukrainy. Podjęły się trudu wychowywania dzieci z traumami, porzuconych przez rodziców, które przeszły piekło ucieczki przed wojną. Larysa od naszego pierwszego spotkania w Białej Podlaskiej ujęła mnie ciepłem i serdecznością. Mimo trudnych doświadczeń nadal wierzy, że to, czego świat potrzebuje, to MIŁOŚĆ.

„Nie martwię się o pieniądze, mimo że nasz dom w Irpieniu został częściowo zniszczony i rozkradziony. Ale odkąd spakowałam cały nasz dobytek w dwa plecaki, to wiem, że rzeczy materialne nie są najważniejsze. Chciałabym jedynie zapewnić godne życie moim dzieciom.”
#love
M.
fot. Marta Wojtal
#unawezafoundation #martynawojciechowska


MAM DWIE MAMY❤️❤️
Dzisiaj DZIEŃ MATKI, a ja składam życzenia podwójnie!
Moja ukochana mama JOASIA i moja podróżnicza mama, ELŻBIETA DZIKOWSKA mają swoje święto!!!

Pozornie różni je właściwie wszystko: moja mama kocha dom i zajmowanie się rodziną. Nie znam drugiej tak troskliwej i ciepłej osoby. Elżbieta od zawsze kochała podróże i przygody, wciąż nie przestaje stawiać pytań i poszukiwać tego, co za horyzontem.

A tak naprawdę łączy je to, co najważniejsze: są wspierającymi, wyjątkowymi Kobietami, które powalają mi rozwijać skrzydła i latać wysoko.

To moje Przewodniczki, Przyjaciółki i niesłabnące Inspiracje!
M.
#dzienmamy #dzienmatki #mamaJoasia #ElzbietaDzikowska #martynawojciechowska #love #shero


SZUKAM PRACY!
To nie żart! Serio szukam pracy! Pomożecie?!
Szukam pracy dla ZENY, bohaterki programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA (sezon 12, odc.1, można obejrzeć na Playerze), o której pisałam w poprzednim poście i która jest jedną z bohaterek ostatniej okładki magazynu Wysokie Obcasy.

Zena musiała uciekać z Libanu. W Jej kraju nie ma pracy, panuje chaos i bieda.
Jest w Polsce od stycznia, chce zostać na dłużej i właśnie tutaj stworzyć swoje miejsce.
Ma wielkie serce, wysokie kwalifikacje, jest zaangażowana i bardzo dobrze zorganizowana.
Umie świetnie kierować zespołem!

👉 Zna biegle angielski, język arabski jest jej pierwszym językiem
👉 Była fixerką, tłumaczką i ma też doświadczenie w pracy na planie zdjęciowym
👉 12 lat przepracowała w różnych organizacjach pozarządowych, niosąc pomoc ludziom
👉 Była pierwszą kobietą w straży pożarnej w Libanie i szefową oddziału kobiet!

Tutaj tylko kilka Jej zawodowych zalet.
CV ze szczegółowymi informacjami już bezpośrednio w kontakcie z Zeną.

Gwarantuję, że ktoś, kto Ją zatrudni u siebie, będzie miał na pokładzie PRAWDZIWY SKARB♥️

Zena ma specjalny adres mailowy i tu możecie pisać
👉 [email protected]rtyna.pl
SZUKASZ SUPERPRACOWNIKA?!

Rozsyłajcie dalej to info żeby pomóc Zenie😊
M.
.
.
.
.
#szukampracy #warszawa #jobwanted #lookingforjob #martynawojciechowska


A Ty?
#CoChceszPowiedziecSwiatu
ZENA CHACHINE ma 36 lat, urodziła się w Libanie. Poznałyśmy się w 2019 roku, kiedy pojechałam tam zrealizować odcinek programu „Kobieta na krańcu świata” o syryjskich uchodźczyniach. Była naszą fixerką, czyli ogarniaczką wszystkiego i tłumaczką, kluczem do tamtego świata.
Wtedy dowiedziałam się, że jest pierwszą kobietą strażaczką w ochotniczej straży pożarnej w Libanie i że stworzyła w pełni kobiecy oddział. A także, że przez 12 lat pracowała dla NGOsów (organizacji pozarządowych) i pomagała uchodźcom z Syrii, Iraku, Palestyny i wielu innych krajów.

Kiedy w Bejrucie doszło do potężnego wybuchu w porcie w sierpniu 2020 roku, była na pierwszej linii ognia. Ratowała ludzkie życia. Ciągle w terenie, zawsze gotowa, by pomóc.

Zena całe życie gasi pożary. Te prawdziwe i te symboliczne. Ale przyszedł czas, w którym to Ona potrzebuje wody.

Przyjechała do Polski w styczniu 2022 roku i chociaż codziennie tęskni za rodziną, wie, że już nie wróci do kraju, w którym panuje chaos, korupcja, a ludzie walczą o przysłowiowy karton mleka i chleb. Nie ma tam pracy, nie ma perspektyw, szansy na lepsze jutro też nie ma.
Poza tym Zena nie mogła być wolna. Bo mimo że Ona sama żyje według zasady „Żyj i daj żyć innym”, dla niej, czyli dla Kobiety, oznaczało to życie na marginesie.

Podjęła jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu. Do domu już nie wróci, musi go stworzyć gdzie indziej. Buduje nowe życie tutaj, w Warszawie. Teraz jest moją sąsiadką na Żoliborzu.

Straciła swoje miejsce na ziemi. Czuje się wykorzeniona. Z domu zabrała psa Drago i prezent od siostry. To mała puszka, w niej 30 pasków papieru, a na każdym z nich jedno słowo symbolizujące to, za co powinna być w życiu wdzięczna. Podczas rozmowy dla magazynu WYSOKIE OBCASY, Zena wylosowała trzy i przeczytała je na głos:
Miłość, którą nam dajesz.
Miłość, którą dostajesz od nas.
Nadzieja.
#Hope
M.


Wiosna! A to oznacza, że będzie można częściej pracować na zewnątrz. 
Jeśli ktoś z Was rozgląda się właśnie za laptopem do pracy, to sprawdźcie nowe wydanie LG gram. Znamy się już od dłuższego czasu i mogę polecić ten model. 

Testowałam jego niezawodność na krańcach świata i w biegu między biurem, a spotkaniami w mieście. Jest superlekki, ale ze mną lekko na pewno nie miał😉 I zdał egzamin!

Sprzęt, na którym pracuję, musi być niezawodny, ale jednocześnie też ultrawygodny. LG gram w nowym wydaniu zyskał kolejny atut, bo ma matową matrycę. Praca w plenerze właśnie weszła na inny poziom.

Do 19 czerwca trwa przedsprzedaż, a z nią można złapać prezenty, m.in. zegarki, głośniki czy dodatkowe ekrany LG gram +view. Na instastory link, w którym znajdziecie wszystkie szczegóły. 
M.
Post powstał przy współpracy z marką @lgpolska
#martynawojciechowska #pracawplenerze #laptop #LG #LGgram #LGLifesGood #współpraca #lgpolska #ambasadorka


NAJBLIŻSZA ŚRODA!!!
Zapraszam Was na spotkanie ze mną w ramach akcji KOBIETY WIEDZĄ, CO ROBIĄ magazynu WYSOKIE OBCASY.
Gdzie?
AGORA, ul. Czerska 8/10
Wstęp na spotkanie jest bezpłatny✌️

Zostałam zaproszona do dyskusji w panelu o macierzyństwie. O tym biologicznym, ale i o tym podyktowanym odruchem serca. Jednym z wątków rozmowy będzie też macierzyństwo w trudnych czasach, m.in. w czasie wojny.

Na scenie ze mną cudowna JOASIA CHMURA, która poprowadzi rozmowę i która była też Bohaterką jednego z odcinków na kanale DALEJ (wrzucam Wam link na instastory).

To z kim się widzę na żywo ?
M.
P.S. Wszystkie szczegóły spotkania znajdziecie na instastory i na profilu @wysokieobcasy.pl


NOWY TYDZIEŃ!
Nowe wyzwania i nowe góry do zdobycia - te prawdziwe i te w przenośni.
Dolomity jak zawsze niezawodne.
M.
#amazingworld #neewweekneewgoals #dolomites #travel #travelinspiration #martynawojciechowska


URODZINY🎂🥂🎉
Dziś moja kochana Mama i najwspanialsza Kobieta na świecie ma swoje święto!
Stworzyła wyjątkowy dom, w którym nauczyłam się, czym jest bezwarunkowa miłość i akceptacja.

Zawsze mi kibicowała, pozwalała latać wysoko i wierzyć, że jeśli czegoś naprawdę bardzo mocno chcę, to będę mogła to osiągnąć.

Nie była fanką wszystkich moich pomysłów, ale nigdy nie podcinała mi skrzydeł, pozwalała samodzielnie podejmować decyzje i zawsze mogłam liczyć na Jej wsparcie.

Nie byłabym dzisiaj tą kobietą, którą jestem i nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem, gdyby nie Ona❤️

Mamo, dziękuję za wszystko!
Kto ze mną dołącza do życzeń dla Mamy Joasi?
M.
#birthdaygirl #happybirthday #momanddaughter #loveyou #bestwishes


ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Kobieta na krańcu świata, czyli Martyna Wojciechowska. Jakimi zdjęciami zachwyci nas tym razem? - Telemagazyn

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie