W Pałacu Poznańskiego w Łodzi odbyła się uroczysta gala podsumowująca trzecią już edycję naszego plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego.

Kolejna - trzecia - edycja plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego już za nami. Dziś nagrodziliśmy panie, które w obu konkursowych konkurencjach: działalność biznesowa oraz działalność społeczno-kulturalno-oświatowa, uzyskały najwięcej głosów od naszych Czytelników i Internautów.

Tytuł oraz statuetkę - Złotą Różę w kategorii biznes odebrała Katarzyna Kośmider, restauratorka z powiatu łowickiego.

Drugie miejsce, tytuł i Srebrna Róża przypadły Wiesławie Kołek z Łodzi, prezes zarządu Spółdzielczych Domów Handlowych „Central” z Łodzi. Trzecie miejsce w tej kategorii przypadło Marcie Gaś, która prowadzi pizzerię w powiecie skierniewickim. Marta Gaś - oprócz tytułu - otrzymała Brązową Różę.

- Organizacja tego plebiscytu jest bardzo dobrą inicjatywą, gdyż w biznesie ciągle jest mało kobiet - mówi Katarzyna Kośmider. - Taki plebiscyt może przekonać kobiety, żeby nie bały się angażować w zarządzanie, a przecież dobrze się w tym sprawdzają.

W kategorii działalność społeczno-kulturalno-oświatowa zwyciężyła Renata Tatara, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego w Wieluniu. Wyprzedziła Magdalenę Geniusz-Starostkę, nauczycielkę języka francuskiego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku. Beata Trochonowicz, pedagog i działaczka społeczna z powiatu skierniewickiego, zajęła trzecie miejsce. Pani Renata odebrała Złotą Różę, pani Magdalena Srebrną Różę, a pani Beata Brązową Różę.

Zobacz też:Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego 2016 – znamy wyniki!

Zwyciężczynie w obu kategoriach nagrody otrzymały z rąk laureatek ubiegłorocznej edycji plebiscytu. Katarzynie Kośmieder statuetkę wręczyła więc Alina Szmich, wpółwłaścielka firmy Delia Cosmetics, zaś Renata Tatara odebrała ją od Anny Kamieniak ze stowarzyszenia „Na Skrzydłach Marzeń”, które działa w gminie Szczerców (powiat bełchatowski).

Dyplom i tytuł finalistki plebiscytu otrzymały natomiast panie z miejsc od czwartego do dziesiątego w każdej z kategorii.

Katarzyna Kośmider i Renata Tatara otrzymały dodatkowo także bony na zakup biżuterii od firmy Jubistyl, a laureatki i finalistki dostały upominki marki O`Herbal od firmy Elfa Pharm.

Czytaj:Kobieta Przedsiębiorcza Województwa Łódzkiego. Gala finałowa w Pałacu Poznańskiego [ZDJĘCIA]

Podczas gali wystąpili The Melons, czyli duet akustyczny założony w marcu 2012 przez liderów czołowych łódzkich kapel: rockowych Normalsów (Piotr Pachulski) i bluesowego Los Potatos i Danny Boy Experience (Daniel Frontczak). Zagrali w poszerzonym składzie z trębaczem Pawłem Miętusem oraz wokalistką Moniką Kluszczyńską. The Melons grają standardy bluesa i rocka w aranżacji na dwie gitary akustyczne i wokal.

Galę zakończył bankiet. Na uroczystość zaprosiliśmy wszystkie uczestniczki trzeciej edycji naszego plebiscytu, a było ich aż osiemdziesiąt: trzydzieści jeden rywalizowało w kategorii działalność biznesowa, pozostałe w kategorii działalność społeczno-kulturalno-oświatowa. W sumie wszystkie panie podczas tej edycji plebiscytu otrzymały ponad 53 tysiące głosów od naszych Czytelników i Internautów.

Partnerami wczorajszej gali byli: Muzeum Miasta Łodzi, Lumargo Moda&Uroda oraz O`Herbal. Partnerzy honorowi plebiscytu to natomiast Zbigniew Rau, wojewoda łódzki, Witold Stepień, marszałek naszego województwa, oraz Promuję Łódzkie.

Wszystkim kobietom przedsiębiorczym naszego województwa serdecznie gratulujemy.