Kolarz Społem Łódź mistrzem Polski na torze w Pruszkowie

Dawid Wiśniewski, trener Jacek Grudzień i Miłosz Mielczarek
Dawid Wiśniewski, trener Jacek Grudzień i Miłosz Mielczarek OZKol
Chciałem się z Państwem podzielić bardzo radosnym dla nas podsumowaniem niedawno odbytych Mistrzostw Polski Elity w kolarstwie torowym w Pruszkowie - pisze do nas Michał Jarosławski, dyrektor Klubu Sportowego Społem

Przede wszystkim trzeba poinformować o tym, czego dokonał Miłosz Mielczarek zdobywając tytuł Mistrza Polski Elity w konkurencji scratch, pokonując bardziej utytułowanych zawodników. Jest to sukces tym większy, że Miłosz startował w wyższej kategorii wiekowej! Sięgnął po tytuł Mistrza Polski, wygrywając wyścig z utytułowanymi sławami polskiego kolarstwa.

Na podium Miłoszowi gratulowali Damian Sławek i Wojciech Pszczolarski.

Dawid Wiśniewski scratch ukończył na miejscu trzynastym.

Miłosz i Dawid startowali też w wyścigu punktowym elity mężczyzn zajmując odpowiednio miejsce dziewiąte i dwunaste.

Paulina Petri zdobyła dwa brązowe medale: w sprincie drużynowym z Natalią Wężyk - nominalną juniorką młodszą oraz indywidualnie w wyścigu na 500 m.

W sprintach Paulina zajęła miejsce czwarte, a w keirinie piąte.

Tytuł Mistrza Polski i złoty medal w wyścigu scratch w kategorii juniorów młodszych wywalczył Jakub Lewandowski.

Zarówno w w wyścigu punktowym jak i na 500 m Kuba zajął czwarte miejsce. W wyścigu eliminacyjnym był dziesiąty.

Natalia Wężyk wywalczyła trzecie miejsce w wyścigu na 500 m wśród juniorek młodszych. Druga z juniorek młodszych z naszego okręgu, startująca w tych Mistrzostwach Polski Barbara Gorzkiewicz (LUKS Dwójka Stryków), w wyścigach scratch i punktowym zajęła wysokie piąte miejsca, a w wyścigu eliminacyjnym była 6.

Gratulacje należą się kolarskiej, społemowej ekipie i trenerowi Jackowi Grudniowi. KS Społem zasłużył na brawa.

Warto też przypomnieć, że interesujące były szosowe Mistrzostwa Świata, w których wystartowały zawodniczki z okręgu łódzkiego: Dominika Włodarczyk (MLKS Wieluń), uplasowała się na 18 miejscu, natomiast Karolina Stępień (LSKK Bełchatów), zajęła miejsce 73.