Kolej sprzedaje atrakcyjne działki

  Kolej sprzedaje atrakcyjne działki

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  Kolej sprzedaje atrakcyjne działki

  ©Paweł Nowak/Polskapresse

  PKP pozbywają się nierentownych nieruchomości. Sprzedawane są dworce, budynki, a także niezabudowane działki w atrakcyjnych miejscach. Kolej zamierza w tym roku uzyskać ze sprzedaży nieruchomości 170 mln zł, w kolejnym 175 mln zł, a w 2015 r. chce przekroczyć 200 mln zł. W pierwszej połowie tego roku udało się sprzedać nieruchomości za niewiele ponad 40 mln zł. Kolej ma w zasobach ponad 106 tys. ha gruntów i 40 tys. budynków.
  Kolej sprzedaje atrakcyjne działki

  ©Paweł Nowak/Polskapresse

  Najdroższą nieruchomością, wystawioną obecnie na sprzedaż, jest działka o powierzchni 30,8 tys. mkw. z budynkiem 255 mkw. w centrum Wrocławia. Kolej wyceniła tę nieruchomość na 15,9 mln zł. Gratką są też obiekty sportowe na krakowskim Kazimierzu. Hala sportowa i 9 kortów jest warta dla kolei 7,6 mln zł.

  Najdroższą nieruchomością w woj. łódzkim jest działka przy ul. Strykowskiej w Łodzi. Znajduje się ona w sąsiedztwie Lasu Łagiewnickiego.
  Działka ma powierzchnię ponad 30 tys. mkw. Mogą tam powstać wielkopowierzchniowe obiekty handlowe. Dodatkowym atutem jest bliskość autostrad A1 i A2. Dlatego PKP wyceniły tę nieruchomości na 11,2 mln zł.

  Kolejną wartościową działkę wyceniono na 8,2 mln zł. Mieści się przy ul. Zakładowej w Łodzi. Ma 53,7 tys. mkw. To kolejna oferta dla inwestorów, bo nieruchomość znajduje się na terenach produkcyjnych, w pobliżu zakładów Dell, Indesit i BSH. Teren zlokalizowany jest blisko budowanego odcinka autostrady A1 Stryków - Tuszyn.

  PKP chcą też sprzedać dwie działki przy ul. Rojnej w Łodzi. Obie znajdują się pomiędzy parkami im. Żeromskiego i Piastowskim. Są porośnięte roślinnością bagienną, krzewami i młodymi drzewami. Mogą służyć pod zabudowę mieszkaniową, tym bardziej że wokół znajduje się zabudowa jednorodzinna. Teren o powierzchni blisko 10 tys. mkw. wyceniono na 1,3 mln zł, zaś mniejszą działkę - 4,3 tys. mkw. na 560 tys. zł.

  Bliżej centrum Łodzi można kupić ziemię na Górnej przy ul. Budziszyńskiej. Działka 8,7 tys. mkw. została wyceniona na 980 tys. zł. W Łodzi są też tańsze działki. Obie blisko Arturówka. Ziemia przy ul. Perliczej ma 1,2 tys. mkw. i jest wyceniona na 269 tys. zł, zaś przy ul. Kasztelańskiej ma 881 mkw. i kosztuje 180 tys. zł.

  Poza Łodzią nie ma zbyt wielu terenów kolejowych wystawionych na sprzedaż. Najdroższa działka jest wyceniona na 350 tys. zł. Ma 5,2 tys. mkw. Znajduje się w Łowiczu przy ul. Kaliskiej, w strefie przeznaczonej na mieszkania, usługi i małe zakłady produkcyjno-usługowe.

  W Koluszkach przy ul. Partyzantów można kupić grunt o powierzchni 3,1 tys. mkw. za 195 tys. zł. W Zduńskiej Woli przy ul. Karsznickiej wystawiono teren o powierzchni 9,2 tys. mkw. za 110 tys. zł. To teren przeznaczony na produkcję rolniczą. Dwie kolejne nieruchomości są w Kutnie. Działka o powierzchni 4,2 tys. mkw. została wyceniona na 95 tys. zł, zaś 5,6 tys. mkw. na 125 tys. zł. Obie znajdują się przy ul. Objazdowej.

  Kolej nie negocjuje cen nieruchomości. Stawka spada dopiero, gdy działka nie znajdzie nabywcy po dwóch wystawieniach jej na sprzedaż. Wtedy cenę terenu ustala się na 2/3 wcześniejszej wartości.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Fabryczny - ten będzie miał cenę

  Obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 7

  Dworzec - jeśli powstanie - ten będzie miał cenę. Nawet jeśli trzeba będzie czekać 5 lat (gdyby Unia dołożyła).

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo