Przewozy Regionalne już po raz drugi w tym miesiącu ogłaszają obniżki cen biletów. Niedawno potaniały bilety na niektórych trasach lokalnych. Teraz taniej będzie w ekspresach. Tyle że również na wybranych trasach.

Od 9 sierpnia Przewozy Regionalne obniżają ceny na wybrane relacje w pociągach REGIOekspres.

Od ok. 8 do 18 proc. zaoszczędzą pasażerowie podróżujący na trasach ze stolicy do Poznania, Szczecina, Lublina, Katowic oraz oraz na trasie Wrocław - Katowice - Kielce - Lublin.

- Dzięki rozszerzeniu promocji "Tani bilet" pasażerowie korzystający z połączeń RE będą płacili za przejazdy tyle samo, ile za przejazd w klasie drugiej pociągami interREGIO - informuje Michał Stilger, z birua prasowego Przewozów Regionalnych.

I tak na przykład bilety z Warszawy do Katowic i z Poznania do Warszawy potanieją z 59,9 do 53,9 zł, a z Lublina do Warszawy z 43,9 do 36.9 zł.

Podróż ekpresem ze Szczecina do Warszawy kosztować będzie już nie 70 zł 90 gr, a o 6 zł mniej, czyli 65 zł 90 gr. Podróżny wybierający z się z Wrocławia do Kielc zapłaci za bilet 56 zł 90 gr, zamiast dotychczasowych 62 zł 90 gr.

To kolejna obniżka u tego przewoźnika. Wcześniej, od 1 sieronia, Przewozy Regionalne obniżyły ceny w ramach taryfy "Połączenie w dobrej cenie" na wybranych trasach pociągów Regio.

Od czerwca obniżki wprowadziło także PKP Intercity. Na niektórych trasach, dzięki ofercie"Bilet Relacyjny", bilety na wybranych trasach potaniały nawet o 65 proc.