Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 jest w magazynie Agencji Rezerw Materiałowych koło Tomaszowa 2.01.2021

bead
Kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło w poniedziałek, 28 grudnia do składnicy Agencji Rezerw Materiałowych na Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Przypomnijmy, że pierwsza dostawa szczepionek została zrealizowana w sobotę, 26 grudnia. To wówczas wczesnym rankiem bus z 10 tys. dawek szczepionki dojechał z Belgi do magazynów pod Tomaszowem. Jeszcze tego samego dnia szczepionki zostały przepakowane i zaczęły trafiać do szpitali w całej Polsce. W niedzielę pierwszych pacjentów zaszczepiono w ponad 70 placówkach, w tym także w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Tu preparat podano 15 pracownikom Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. CZYTAJ DALEJ >>>>...
Kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło w poniedziałek, 28 grudnia do składnicy Agencji Rezerw Materiałowych na Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Przypomnijmy, że pierwsza dostawa szczepionek została zrealizowana w sobotę, 26 grudnia. To wówczas wczesnym rankiem bus z 10 tys. dawek szczepionki dojechał z Belgi do magazynów pod Tomaszowem. Jeszcze tego samego dnia szczepionki zostały przepakowane i zaczęły trafiać do szpitali w całej Polsce. W niedzielę pierwszych pacjentów zaszczepiono w ponad 70 placówkach, w tym także w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Tu preparat podano 15 pracownikom Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. CZYTAJ DALEJ >>>>... KPRM
Kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło w poniedziałek, 28 grudnia do składnicy Agencji Rezerw Materiałowych na Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego. Stąd będą trafiać do hurtowni farmaceutycznych, a potem do szpitali węzłowych.

Kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19 trafiło w poniedziałek, 28 grudnia do składnicy Agencji Rezerw Materiałowych na Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego.

Przypomnijmy, że pierwsza dostawa szczepionek została zrealizowana w sobotę, 26 grudnia. To wówczas wczesnym rankiem bus z 10 tys. dawek szczepionki dojechał z Belgi do magazynów pod Tomaszowem. Jeszcze tego samego dnia szczepionki zostały przepakowane i zaczęły trafiać do szpitali w całej Polsce. W niedzielę pierwszych pacjentów zaszczepiono w ponad 70 placówkach, w tym także w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Tu preparat podano 15 pracownikom Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

W poniedziałek do Polski dotarła kolejna dostawa, tym razem 300 tys. szczepionek przyleciało do Polski samolotem. Po dokładnym sprawdzeniu parametrów transportu, ładunek znowu został przewieziony do Agencji Rezerw Materiałowych pod Tomaszów Maz. To tutaj są specjalne mroźnie, w których preparaty mogą być bezpiecznie przechowywane w temperaturze -75 st. C. Jeszcze w poniedziałek szczepionkę przepakowano i rozpoczęto jej rozwożenie po całym kraju. W sumie we wtorek ma być dostępna już w ponad 200 kolejnych szpitalach węzłowych, gdzie wykonuje się szczepienia personelu medycznego i osób z tzw. grupy zero.

- Gdy wejdziemy w cykl regularnych dostaw zamówienia będą składane przez szpitale do czwartku, w poniedziałki będzie dostawa taka, jaka została zaplanowana. Ten system właśnie startuje. Widać, że działa sprawnie - mówił w poniedziałek prezes ARM Michał Kuczmierowski.

Szczepionki będą trafiać do Polski partiami raz w tygodniu, średnio około 300 tys. tygodniowo, tak by do końca miesiąca było już ich 1,5 mln. Połowa z nich zostanie zabezpieczona w magazynie na tzw. drugą dawkę, podawaną po 21 dniach, po której dopiero organizm nabywa odporność.

Szczepienia dla osób spoza tzw. grup priorytetowych mają ruszyć po 15 stycznia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki